Kəmaləddin Qafarova məxsus olduğu bildirən dərman şirkəti bu ilin ilk 3 ayında 8.3 milyon manatdan artıq tender əldə edib SİYAHI
Pravda.az portalından alınan məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
“Azəri Med” Qapalı Səhmdar Cəmiyyəti (QSC) 2025-ci ilin ilk 3 ayı ərzində 8 milyon 335 min manatlıq tender əldə edib.
Pravda.az-ın xəbərinə görə, QSC “Şərur Regional Tibb Mərkəzi” publik hüquqi şəxsin (Dərman və Reaktivlərin alınması – 180 482 AZN), Dövlət Gömrük Komitəsi Tibbi Xidmət İdarəsinin Mərkəzi Hospitalının (Periferik stent və balonların satın alınması – 93 810 AZN), “İnnovasiya və Təchizat Mərkəzi” publik hüquqi şəxsin (Tibb müəssisələrində istifadə üçün nəzərdə tutulmuş tibbi oksigen qazının satın alınması – 95 594 AZN), “Naxçıvan Muxtar Respublikası Təcili Tibbi Yardım Xidməti” publik hüquqi şəxsin (Köhnə təcili tibbi yardım avtomobillərinin təchizatının yenilənməsinə dair tibbi cihaz və avadanlılqların alınması – 980 099 AZN), “İnnovasiya və Təchizat Mərkəzi” publik hüquqi şəxsin (“Ana və uşaqların sağlamlığının yaxşılaşdırılmasına dair Dövlət Proqramının icrası məqsədilə tibbi avadanlıqların və sərfiyyat malları”nın satın alınması – 10 903 AZN), Daxili İşlər Nazirliyinin Xüsusi Təlim Mərkəzinin (Dərman və sarğı ləvazimatlarının satınalınması – 4 613 AZN), Rusiya Federasiyası Səhiyyə Nazirliyinin Federal Dövlət Muxtar Ali Təhsil Müəssisəsi İ.M.Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin Bakı filialının (Simulyasiya avadanlıqları, tibbi avadanlıq və simulyasiya avadanlıqlarının sərfiyyat materiallarının satın alnması – 315 582 AZN), “Naxçıvan Muxtar Respublikası Təcili Tibbi Yardım Xidməti” publik hüquqi şəxsin ( Regionlarda yerləşən 32 ədəd təcili tibbi yardım geolokasiyalarının təchizatının gücləndirilməsinə dair mallar - 1.760.350 AZN), publik hüquqi şəxsin (Reaktiv sərf və dərman ləvazimatlarının satınalınması - 758.093 AZN), “İnnovasiya və Təchizat Mərkəzi” publik hüquqi şəxsin (“Ümumprofilli müalicə müəssisələrində istifadə üçün nəzərdə tutulmuş dərman vasitələri”nin satın alınması - 347.467 AZN), Rusiya Federasiyası Səhiyyə Nazirliyinin Federal Dövlət Muxtar Ali Təhsil Müəssisəsi İ.M.Seçenov adına Birinci Moskva Dövlət Tibb Universitetinin Bakı filialının (Tibbi sərfiyyat materialları və inventarlarının satın alınması – 73 540 AZN) və Müdafiə Nazirliyinin (Azərbaycan Ordusunun şəxsi heyətinin 2025-ci ildə tibbi təminatı üçün dərman preparatlarının, məsrəf tibbi ləvazimatların, laboratoriya reaktivlərinin və kardiocərrahiyyə üçün məsrəflərin satın alınması - 3.714.482 AZN) 2025-ci il üzrə elan etdikləri tenderlərin qalib olub.
“Azəri Med” 2024-cü il üzrə isə 67 milyonluq tender əldə edib.
Qeyd: QSC-nin deputat Kəmaləddin Qafarova məxsus olduğu bildirilir. Onun adı Milli Məclisdəki fəaliyyətindən daha çox dərman biznesində hallanır. K.Qafarov “Azəri Med”in ona məxsus olması ilə bağlı məlumatları indiyədək təkzib etməyib.