Musa Qurbanlı: “Özümüzü də tənqid edirik” (MÜSAHİBƏ)
Icma.az, futbolpress-az saytına istinadən bildirir.
“Qarabağ” Premyer Liqanın XXVIII turunda “Turan Tovuz”u 4:1 hesabla məğlub etdi. Səfərdən 3 xalla dönən “atlılar” cari mövsüm ərzində “bozqurdlar” üzərində ilk qələbəsini qazandı.
Oyundan sonra “Qarabağ”ın hücumçusu Musa Qurbanlı “Futbolpress.az”ın suallarını cavablandırdı:
– Ağır oyun olacağını düşünürdük. Doğrudan da matç çətin keçirdi. Görüşün sonuna yaxın hesabın böyüməsinə baxmayaraq, asan olmadı. Bu mövsüm “Turan Tovuz”a qarşı qələbəmiz yox idi. Bilirdik ki, çox ağır komandadır. Onların oyun üslubu bizim üçün çətindir. Amma şükürlər olsun ki, komanda əzmkar oyunla qələbə qazana bildik.
– Qeyd etdiyin kimi, cari mövsüm ərzində bu oyuna qədər “Turan Tovuz”u məğlub edə bilməmişdiz. Qələbənin sirrini necə tapdız?
– Sadəcə öz üzərimizə düşəni yerinə yetirdik. Daha diqqətli və məsuliyyəti oynadıq. Əslində, bundan öncəki oyunlarda da etməli olub, amma edə bilmədiyimiz şeyləri bu görüşdə bacardıq. İşimizin öhdəsindən daha yaxşı gəldik. “Turan Tovuz” çox prinsipial rəqibdir. Onlara qarşı oyunlarımız həmişə ağır keçib. Çünki hər zaman bizə qarşı yüksək motivasiya ilə oynayıblar. Uzun toplar və standart vəziyyətlərdə daha təhlükəlidirlər.
– Millinin oyunlarından sonra demək olar ki, bütün heyət tənqid olunur…
– Normaldır. Əlbəttə, azarkeşləri başa düşmək lazımdır. Özümüz özümüzü də tənqid edirik. Çalışırıq ki, nəticə çıxaraq və qələbə qazanaq. Amma əlbət ki, bu qədər məğlubiyyət olduqda, azarkeşlər bu cür reaksiya göstərəcək.
– Haiti və Belarusa qalib gəlmək üçün nə çatışmadı?
– İnanmıram ki, burada danışaraq, bunu həll edək. Hər halda uzun məsələdir. Futbolçu kimi öz üzərimizdə daha çox işləməliyik. Əgər bütün oyunları uduzuruqsa, deməli, daha çox can qoymalıyıq.