Nəriman Axundzadənin Molde yə keçidi alınmadı bütün detallar burda!
Icma.az bildirir, Footbal-plus saytına əsaslanaraq.
"Qarabağ"ın futbolçusu Nəriman Axundzadənin "Molde"yə keçəcəyi ilə bağlı iddialar var. Belə ki, bəzi mənbələr gənc hücumçunun artıq bu məqsədlə həmin ölkəyə yollandığını, qarşı tərəfin "köhlən atlar"a 400 min avro ödəmək niyyətində olduğunu bildirir.
"Football-plus.az" danışıqlar prosesinin içində olan Tural Əsgərovun bu məsələ ilə bağlı açıqlamasını təqdim edir:
"Düzdü, "Molde" Nərimanla maraqlanırdı. Lakin keçid baş tutmadı. Futbolçunun Norveçə yollanması haqda yayılan xəbərlər də yalandı. Getsə, mənlə gedəcəkdi. Bəlkə də yay "transfer pəncərəsi" çərçivəsində bu məsələyə qayıtmaq olar. Yəqin ki, o vaxta qədər Nərimanı izləməyə davam edəcəklər. Bu məsələylə bağlı ilkin addımlar atılanda Norveçdə "transfer pəncərəsi"nin bağlanmasına 7-8 gün qalmışdı. Prosesin qısa müddətdə tamamlanması mümkün olmadı. Ümumiyyətlə, transferin baş tutmamasının səbəbini maliyyə məsələləriylə əlaqələndirmək çətindi. "Molde" həm "Qarabağ"a, həm də Nərimana öz təklifini etdi. Tərəflər arasındakı danışıqları mən apardım. Qarşı tərəfə müvaqif cavablar verildikdən sonra "Molde" susdu. Bundan sonra razılıq olsa belə, Nəriman Norveçə getməli və tibbi müayinədən keçməlidi. Böyük ehtimalla, qarşı tərəf vaxt azlığına görə geri addım atdı. Ona görə ki, Norveçdə "transfer pəncərəsi" martın 27-də bağlanır. Beləliklə, məsələ açıq qaldı. Bu üzdən prosesin yayda davam edəcəyini düşünürəm".
Bəs Nəriman özü "Molde"də çıxış etməkdə maraqlıdımı? Orda özünü yaxşı tərəfdən göstərəcəyinə inanırmı? Tural bəyin cavabı:
"Nəriman çalışdığım nadir futbolçulardandı ki, Avropaya yollanmaqda çox maraqlıdı. Hətta bəzən şərtlərlə də maraqlanmır. Əksinə, ona tələsməməyi, Avropa klublarından gələn hər təklifə "hə" deməməyi məsləhət görürəm".
Xatırladaq ki, Nərimanın "Qarabağ"la müqaviləsinin müddəti 2028-ci ilin iyununa qədərdi. "Transfermarkt"a görə, futbolçunun bazar dəyəri 1,8 milyon avrodu.