Psixi xəstəliklərdən ən çox əziyyət çəkən BÜRCLƏR
News24 saytından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Psixi sağlamlıq bu insanların görüləcək işlər siyahısındakı ən vacib maddələrdən biridir.
Astropsixoloqlar müəyyən ediblər ki, bürcün bəzi əlamətləri ruhi xəstəliklərə daha çox meyllidir.
News24.az lent.az-a istinadən xəbər verir ki, əgər onlar öz psixi sağlamlıqlarına diqqət yetirməyə başlamasalar, onların nəticələri olduqca ağır olacaq.
Əkizlər qeyri-sabitliyi ilə məşhurdurlar. Bir dəqiqə onlar xoşbəxt və mehribandırlar, növbəti dəqiqə isə onlar artıq dəhşətli planlar qurur və qəzəblərini söndürməyə hazırlaşırlar. Bu işarənin hər bir nümayəndəsi əla zəkaya malikdir. Buna görə də, onlar daim bu və ya digər vəziyyət haqqında uzun və diqqətlə düşünürlər və bununla da psixikalarını həddindən artıq yükləyirlər.
Həddindən artıq əsəbilik və impulsivlik onları tez-tez öz hərəkətlərindən peşman edir və daim fərqli davrana biləcəkləri barədə düşünürlər. Uğursuzluqlara ağrılı reaksiya verirlər, bu da yuxularına çox təsir edir. Vaxt keçdikcə yorğunluq və yuxusuzluq xroniki bir mərhələyə keçir, yavaş-yavaş sağlamlıqlarını məhv edir. Əkizlər bipolyar şəxsiyyət pozğunluğunun əlamətlərindən biri olan manik-depressiv psixoza meyllidirlər.
Həssas və sentimental Xərçəng tez-tez dünyada hər şeydən narahatdır. O, mümkün və qeyri-mümkün olan hər şeyi idarə etməyə çalışır, buna çox böyük enerji sərf edir və bütün bunların tamamilə mənasız olduğunu heç dərk etmir. Buna görə də, bu işarənin kövrək psixikası tez-tez həddən artıq yüklənir, onun əsəbi olmasına səbəb olur, bu da zamanla əsl paranoyaya çevrilə bilər.
Xərçəng qəlbinin dərinliklərində insanlar üçün etdiyi bütün yaxşılıqların özünə qayıdacağına ümid edir, lakin təəssüf ki, ətrafındakı bəzi insanlar yalnız onun xeyirxahlığından istifadə edirlər. Bunun müqabilində heç nə vermirlər, bu da bu işarəni çox narahat edir. Histrionik şəxsiyyət pozğunluğu və depressiya Bürc dairəsinin hər bir nümayəndəsinin həyatında ən azı bir dəfə qarşılaşdığı bir şeydir.
Hər Əqrəb ən güclü enerjiyə malikdir, bu da onun yüksək emosionallığının bir növ əlavə məhsuludur. Və əbəs yerə deməyiblər ki, izdihamda bu əlaməti yalnız parlayan gözləri ilə müəyyən etmək çətin deyil. Onun daxilində daima cilovlaya bilmədiyi duyğular qasırğası davam edir.
Başqalarının qiymətləndirməsi onun üçün son dərəcə vacibdir. Başqalarının onun haqqında nə düşünə biləcəyindən və onun bu və ya digər hərəkətini necə qəbul edəcəyindən narahatdır. Əqrəb üçün həmişə zirvədə olmaq vacibdir, ona görə də o, uzun müddət və israrla öz ideal imicini yaradır, sonra daim onu mükəmməlliyə çatdırmağa çalışır. Bütün bunlar onu çox yorur, ən güclü narahatlıq hiss etməsinə səbəb olur. Gec-tez yorğunluq və narahatlıq onun üçün adi hala çevrilir və depressiyaya çevrilir.
Balıq
Həyatları boyu Balıqlar həddindən artıq həssaslıqlarından çox əziyyət çəkirlər. İnsanlara qarşı çox həssasdırlar, çox vaxt bütün duyğularının özlərindən keçməsinə icazə verirlər. Belə bir yük gec-tez özünü hiss edir, bu bürcün hər bir nümayəndəsini melanxolik, narahatlıq və kədər hiss etməyə məcbur edir.
Bir çox Balıqlar həyatında ən azı bir dəfə halüsinozla qarşılaşmışlar - psixotik pozğunluq, onun əsas təzahürü aydın şüur və şüurun bulanıqlığı ilə bol bol halüsinasiyalar axınıdır. Bu xəstəlik tez-tez depressiya ilə müşayiət olunur, yavaş-yavaş, lakin şübhəsiz ki, hətta ən dözümlü insanları dəli edir.