Santuş De Byazi ilə Arif Əsədova rəhmət oxutdurur YAZI
Icma.az, Footbal-plus saytına istinadən bildirir.
Yığmanın baş məşqçisi Fernando Santuş Belarusla matçdan sonra keçirilən mətbuat konfransında maraqlı açıqlamalarla yadda qaldı. Portuqaliyalı mütəxəssis ona ünvanlanan tənqidi suallardan ustalıqla yayınmaqla yanaşı, AFFA-nı hədəf göstərdi, futbolçularına isə "toz qondurmadı".
Təbii ki, yığmamızın uğursuz nəticələrinin yeganə günahkarı Santuş deyil. Amma bu onun mələk olması mənasına da gəlmir. Baş məşqçi də günahkarlar sırasındadı. Bu üzdən məsuliyyət daşıyır və yaxasını bu şəkildə tam qırağa çəkmək haqqı yoxdu!
Bunu əsaslandırmaq üçün Santuşun təyinatından sonra yığmamızın statistik göstəricilərinin hansı yöndə dəyişdiyinə nəzər salmaq kifayətdi. Bilindiyi kimi, millimiz portuqaliyalı mütəxəssisin rəhbərliyi altında 8 oyun keçirib. Lakin ilk növbədə yığmamızın onun təyinatından əvvəl keçirdiyi son 8 matçı xatırlayaq.