SEPAH ın generalı: “Qonşularımız üçün təhlükə yaratmırıq”
SEPAH Hərbi Dəniz Qüvvələrinin komandanı Əlirza Təngsiri mediaya verdiyi açıqlamasında bir sıra məsələlərə münasibət bildirib.
Tribunainfo.az xəbər verir ki, o, bəyan edib ki, heç bir ölkə İranı vura bilməz.
Tənqisinin sözlərinə görə, ABŞ-ın buna cəsarəti çatmaz. “Hətta buna cəsarət etsə belə, qarşılığın verəcəyik. Onları Meksika körfəzinə qədər təqib etməli olsaq belə, bunu edəcəyik”.
SEPAH generalı qonşu ölkələrlə münasibətlərdən də danışıb. “Biz həmişə region ölkələrinə dostluq əlimizi uzadırıq və müsəlmanlar olaraq qonşu ölkələrə heç bir təhlükə yaratmırıq”.
P.S. Tənqsirinin ABŞ-I təhdid etməsi barədə fikirlərində qeyr-adi bir şey yoxdur. Təbii ki, o, ölkəsini müdafiə etmək üçün bu sözləri deyib. Amma onun qonşular üçün təhdid olmamaları barədə dedikləri yalandan başqa bir şey deyil. Məsələn, Azərbaycan İrana cəsusluq edənləri həbs etməkdən yoruldu, İran onları hazırlayıb göndərməkdən yorulmayıb. Sərhəddimizdə hərbi təlimlər keçərək, təhdid edən, Ermənistana dolayısı ilə silah ötürən bir ölkə təhdid deyil, bəs nədir?