“Yayılan şayiələrə mən önəm vermirəm və... Hacıbaba Bağırovun xanımından açıqlamalar
Mia.az saytından əldə olunan məlumata görə, Icma.az məlumat yayır.
“Qızım Şölə Hacettepe universitetinin 4-cü kurs tələbəsidir. “Siyasət və dövlət idarəçiliyi” fakültəsində, inglis dilində təhsil alır. Hələ ki, onun planları var. Bilmirəm ki, məqsədləri dəyişəcək ya yox? Çünki o hələ magistr təhsili də almaq istəyir. Nəyisə əldə etmədən bir şeylər demək istəmirəm. Yalan deyərəm ki, bu gün hansısa böyük şirkətlərdən yaxud nazirliklərdən dəvət var. Xeyr, belə deyil. Amma bilirsiniz ki, Hacettepe nüfuzlu universitetlərin içində birinci yerdədir. Ona görə düşünmürük ki, işlə bağlı problemləri olsun. Yenə də heç nəyi öncədən söyləyə bilmərəm, zamana buraxıram”
Mia.az xəbər verir ki, bunu Moderator.az -a açıqlamasında xalq artisti, görkəmli sənətkar Hacıbaba Bağırovun həyat yoldaşı Arzu Bağırova deyib. O daha sonra əlavə edib:
“Baxmayaraq ki, Türkiyə bizim üçün çox əziz və doğmadır. Hacettepe diplomu ilə Türkiyədə işlə təmin olunmaq çox rahatdır. Amma Şölənin məqsədi Türkiyədə yox, Azərbaycana qayıdıb burada çalışmaqdır” deyə o bildirib.
Arzu Bağırova bildirib ki, tanınmış insanların övladları haqda hər zaman şayiələr yayılıb:
“Yayılan şayiələrə mən önəm vermirəm və Şöləni bütün bunlardan uzaq tuturam. Çalışıram ki, sadəcə təhsili ilə məşğul olsun. Bu şayiələr ola bilər ki, onun tanınmış bir şəxsin övladı olduğundandır ki, yayılır. Məncə bu boş və işsiz adamların şişirtmələridir. Bütün bunlar mənim üçün maraqsızdır. Allah bütün övladların yolunu açıq etsin, istəklərini versin. Mənim də övladım onların içində. Hamısına sağlam həyat və xoş gün arzu edirəm” deyə sənətkarın xanımı bildirib.