Yenə də Azərbaycana uduzduq Baqrat
Olke.az saytından alınan məlumata görə, Icma.az bildirir.
“Müqəddəs Mübarizə” etiraz hərəkatının əsas səhvləri təşkilati məsələlərin həllinə vaxtın olmaması, ayrı-ayrı siyasi və qeyri-siyasi xadimlərə hədsiz etimadın göstərilməsi idi.
Ölkə.Az xəbər verir ki, bunu İrəvanda keçirilən mətbuat konfransında “Müqəddəs Hərəkat”ın lideri Baqrat Srbazan Qalstanyan bildirib.
“Bizim bir sıra xadimlərə güvənirdik. Düşünürdük ki, onlar bu və ya digər şəkildə müəyyən nəticəyə gətirib çıxaracaq iş aparacaqlar. Lakin bu işlər heç vaxt həyata keçirilməyib. Eyni zamanda, mən özümü də məsuliyyətdən kənarda qoymaq istəmirəm. Mən özüm hər şeyə cavabdeh olan birinci və əsas adamam”, - Qalstanyan bildirib.
Qeyd edək ki, Srbazan may ayında Qazaxın 4 kəndinin azad edilməsi və sərhədlərin delimitasiyası prosesi zamanı revanşizm hərəkətlərinə əl ataraq əvvəlcə Paşinyan hakimiyyətini devirməyə və daha sonra Azərbaycanla yenidən müharibəyə can atmaq istəyirdilər. Amma onların bu addımı erməni cəmiyyəti tərəfindən yetərincə dəstəklənmədi və uğursuzluğa düçar oldular. Bununla da Ermənistandakı revanşistlərin Azərbaycana qarşı planları elə ermənilər tərəfindən iflasa uğradıldı.