Bastrıkin Kamran Əliyevlə danışdı İstintaqa ən təcrübəliləri cəlb etmişik
Teleqraf.com saytından verilən məlumata əsasən, Icma.az məlumatı açıqlayır.
Rusiya İstintaq Komitəsinin sədri Aleksandr Bastrıkin və Azərbaycanın Baş prokuroru Kamran Əliyev Aktau şəhəri yaxınlığında "Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus sərnişin təyyarəsinin qəzaya uğraması ilə bağlı aparılan araşdırmanın gedişatını müzakirə edib.
Teleqraf.com xəbər verir ki, bu barədə Rusiya qurumunun mətbuat xidməti məlumat verib.
“Bu gün Rusiya Federasiyası İstintaq Komitəsinin sədri A.İ.Bastrıkin ilə Azərbaycan Respublikasının Baş prokuroru K.B.Əliyev arasında telefon danışığı olub. Departament rəhbərləri Qazaxıstan Respublikasının Aktau şəhəri yaxınlığında "Azərbaycan Hava Yolları"na məxsus təyyarənin qəzaya uğramasının səbəbləri ilə bağlı aparılan araşdırmaların gedişini müzakirə ediblər”, - məlumatda deyilir.
Bastrıkin əmin edib ki, İstintaq Komitəsinin mərkəzi aparatının aviaqəzaların təhqiqi sahəsində ən təcrübəli, qabaqcıl kriminalistik avadanlıqla təchiz edilmiş əməkdaşları Rusiya tərəfdən cəlb olunub. O əlavə edib ki, faciənin bütün səbəb və şəraitini müəyyən etmək üçün kompleks istintaq tədbirləri görülür.
İstintaq Komitəsindən bildirilib ki, söhbət zamanı tərəflər birgə istintaq planı çərçivəsində prioritet vəzifələri müəyyən ediblər.