Icma.az bildirir, futbolpress-az portalına istinadən.
“Sabah” Azərbaycan Premyer Liqasının XXVIII turunda “Sumqayıt” səfərində heç-heçə edib. Mehdi Hüseynzadə adına Sumqayıt şəhər stadionunda baş tutan görüş 3:3 hesabıyla başa çatıb.
Heyətinə görə çempionatda ən yaxşılardan olan “Sabah”da şəraitlə nəticələr üst-üstə düşmür. Komanda son 6 oyunda cəmi 1 dəfə uduzub, qalan 5 oyunda bərabərlik qeydə alınıb. Mövsümün gedişində Krunoslav Renduliçlə vidalaşan və bu posta Vasili Berezutskini gətirən rəhbərliyin seçimində yanıldığını görmək olur.
Karyerasında ilk dəfə baş məşqçi rolunda olan Berezutski matçlarda sakitliyi ilə fərqlənir. Komandası uduzsa belə sərt reaksiya verməyən, sakit təbiətli mütəxəssis futbolçu dönəmlərindəki kimi sərt deyil. Oyunboyu meydanın kənarında sakit və ayaqüstü matçı izləyən rusiyalı mütəxəssis komandanın uğursuz gedişatına son verməzsə, mövsümün sonunda özünə yeni iş yeri axtarmalı olacaq. Əsas hədəfi kubok olan “bayquşlar” yarımfinalda “Neftçi” ilə qarşılaşacaq. Turnirə vida Vasilinin Bakıdakı günlərini qısaldacaq.
“Sabah” çempionatda sonuncu qələbəsini fevralın 2-də “Turan Tovuz”la ev oyununda alıb. Ondan sonra yalnız bir dəfə də kubokda qələbəyə sevinib – o da fevrala təsadüf edib. “Sabah” bir aydır, qələbə sevinci yaşaya bilmir.
Vasili Berezutski ötən ilin noyabrında “Sabah”a baş məşqçi təyin edilib. “Bayquşlar” onun rəhbərliyi altında ümumilikdə 14 oyuna çıxıb və cəmi 5 qələbə qazanıb. 3 dəfə uduzan “futuristlər” 9 dəfə də heç-heçə edib. “Sabah”ın Berezutskinin rəhbərliyi ilə çempionatda cəmi 17 xal toplayıb.