Biz oynayaq, Neftçi baxsın? Elmar Baxşıyev
Qol.az portalından əldə olunan məlumata əsasən, Icma.az xəbər verir.
"Gərgin oyuna şahidlik etdik. Hər iki komanda yaxşı mübarizə apardı. Ümumən düşünürəm ki, oyunçularım komanda şəklində yaxşı iş gördülər. Bugünkü oyun da qalib də gələ bilərdik, uduza da bilərdik. Ona görə bu oyunda qazanılan 1 xal önəmli idi. Komandama təşəkkür edirəm. Qarşıdakı oyunlara hazırlaşacağıq".
QOL.az xəbər verir ki, bu sözləri "Araz-Naxçıvan"ın baş məşqçisi Elmar Baxşıyev Misli Premyer Liqasının 28-ci turunda "Neftçi" ilə 1:1 hesablı heç-heçə etdikləri oyundan sonra keçirilən mətbuat konfransında deyib.
O, jurnalistlərin suallarını cavablandırıb:
- Meydana 1 xal üçün çıxmışdınız?
- Siz hiss etməyə bilərsiniz, amma biz fərqli görürük. "Neftçi" də yaxşı təşkilatlanmış komandadır. Nə gözləyirsiniz, biz oynayaq, "Neftçi" baxsın? Qarşımızda rəqib var və onlar planlı şəkildə təzyiq göstərirlər. Ona görə də düşünürəm ki, bu gün hər iki komanda digərindən həm ehtiyat edirdi, həm çəkinirdi.
- Milli komandanın oyunçusu olmusunuz. Təcrübəli həm futbolçu olmusunuz, həm də təcrübəli məşqçisiniz. Bir mütəxəssis kimi, liqamızın bugünkü oyun tempi millimizə xeyir verə bilər?
- Haradan hara adlayırıq. Millisi səviyyəsi ayrıdır, o, milli komandalar üçündür. Klublar üçün isə ayrıdır. Bugünkü oyundan danışırıqsa biz səfərdə oynayırdıq və fərqli futbolçulara fərqli tapşırıqlar verirdim. Bunları sizə deyə bilmərəm. Bilirdik ki, "Neftçi"yə qarşı oynayırıq. "Neftçi" turnir cədvəlində bizdən geridədir, onları rahat məğlub edəcəyik deyə bir şey yoxdur. Heyətimizdə itkilər var. İtkilər olanda hər bir xal önəmlidir. Düşünürəm ki, meydanda komanda var idi və mənim istədiyimi verirdi.
- Növbəti oyun kubokda "Qarabağ"a qarşıdır. Bu gün həmin oyuna görə ehtiyat edirdiniz ki, itkiləriniz az olsun? Daha çox diqqət kubok oyununa yönəlmişdi?
- Bizim qənaətli oynadığımızı düşünürsünüzsə, belə deyil. Komanda bu oyuna maksimum xal qazanmağa çıxmışdı. Sadəcə başa düşürük ki, üç gündən bir oyun dövrünə giririk. Heyətdə 4-5 futbolçunun olmaması müəyyən sıxıntılar yaradır. Əyyub Allaşa qaldıqda, qış fasiləsindən sonra ümumən zədəlilərin sayı çoxdur. Səbəbini bilirəm, amma açıqlamayacağam. Bizə aid olan məsələdir. Komandam bərkdir. Düşünürəm, həm kubokda, həm çempionatda iddialarını ortaya qoyacaqlar.