Böyük Zəfərin baş məşqi... Vitse spiker
Icma.az, Olke.az saytına istinadən bildirir.
“Böyük Zəfərin baş məşqi olan 2016-cı ilin aprel döyüşlərindən 9 il keçir. Apreldə qazanılan qələbə təkcə işğal altında olan bəzi ərazilərimizin düşməndən təmizlənməsi demək olmadı. Böyük hərbi-siyasi, diplomatik və mənəvi-psixoloji əhəmiyyət daşıyan bu qələbə ilə bütün dünyaya göstərildi ki, Azərbaycan necə olursa-olsun öz torpaqlarını işğlaçılardan azad edəcəkdir, Azərbaycanın qarşısını heç bir qüvvə kəsə bilməz. Aprel qələbəsi millətimizin ruhunu yüksəltdi”.
Ölkə.Az xəbər verir ki, bunu Milli Məclis sədrinin müavini Musa Qasımlı deyib.
O, daha sonra qeyd edib: “Müzəffər Ali Baş Komandanımız, cənab Prezidentimiz İlham Əliyevin rəhbərliyi altında 2020-ci ildə 44 günlük Vətən müharibəsi və 2023-cü il sentyabrın 19-20-da lokal xarakterli antiterror tədbirlərinin yekununda təcavüzkar ölkə diz çökdü, ölkəmizdə separatizmin kökü kəsildi, dövlət suverenliyimiz bütün ərazilərimizdə bərqərar edildi. Bayrağımız artıq hər yerdə dalğalanır. Azərbaycan xalqı tarixinin ən qüdrətli və qürurlu dövrünü yaşayır”.