“Çempion olmaq istəsəm, bu mənim üçün iki vur ikidi” ardıcıl üç oyunda uduzan baş məşqçi
Footbal-plus saytına istinadən Icma.az xəbər verir.
Region Liqasında 3-cü turun oyunları keçirilib.
Paytaxt və Şimal zonasının A qrupunda mübarizə aparan “İnşaatçı” ardıcıl 3-cü oyunda məğlub olub – bu dəfə ATİDEL-ə 0:2 hesabıyla. Düzdü, bu komandanın baş məşqçisi Adil Mahmudov əvvəlki açıqlamasında daha çox gələcək üçün çalışdıqlarını demişdi. Amma bu gedişlə sonuncu pillədən qurtulmaq mümkün olmayacaq.
Adil bəy 3-cü məğlubiyyətdən sonra “Football-plus.az”a bunları deyib:
“Komandamız əsasən gənc və perspektivli oyunçulardan qurulub. Region Liqasına qoşulmaqda məqsəd oyunçularımızın təcrübə qazanması, bir sıra çatışmazlığı aradan qaldırmaqdı. Həmçinin gənc, potensialli futbolçuları üzə çıxarmaq, “İnşaatçı”nı bərpa etmək əsas məqsədimizdi. Mən dəfələrlə Azərbaycan çempionatının qalibi olmuşam, beynəlxalq turnirləri, bir çox yarışları qazanmışam. Hazırda bir neçə oyunçum millidə oynayır. İndi də bir neçə futbolçu tapıb, üzə çıxarmaq istəyirəm. İnşallah, belə də olacaq. Çempion olmaq istəsəm, bu mənim üçün iki vur ikidi. Çalışacağıq ki, sonuncu yerdə olmayaq”.