“Milla” süd zavodu cərimələnə bilər SƏBƏB
Icma.az bildirir, Tribuna portalına istinadən.
“Milla” süd zavodu “AzFP Co Ltd” MMC” şirkəti ilə bağlı cərimə protokolu imzalanıb.
Tribunainfo.az xəbər verir ki, “Milla” süd zavodu İnzibati Xətalar Məcəlləsinin vergilərin, rüsumların ödənilməsi, maliyyə və sığorta qaydaları əleyhinə olan 462.1-ci maddəsini pozub. Tələbi pozulan maddəyə əsasən, mühasibat uçotu subyekti tərəfindən maliyyə hesabatlarının və birləşdirilmiş (konsolidə edilmiş) maliyyə hesabatlarının və müvafiq icra hakimiyyəti orqanının müəyyən etdiyi orqana (quruma) və Azərbaycan Respublikasının Mərkəzi Bankına təqdim edilməli olan digər hesabat və məlumatların hazırlanması, təqdim olunması, dərc edilməsi, o cümlədən hesabatlarda və qanuna əsasən tələb olunan digər məlumat formalarında informasiya və göstəricilərin əks etdirilməsi, həmçinin uçot sənədlərinin saxlanılması ilə əlaqədar qanunla müəyyən edilmiş qaydaların pozulmasına, habelə “Mühasibat uçotu haqqında” Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinə uyğun olaraq mühasibat uçotunun aparılmamasına görə, vəzifəli şəxslər üç yüz manatdan dörd yüz manatadək məbləğdə, hüquqi şəxslər min beş yüz manatdan iki min manatadək məbləğdə cərimə edilir.
“Milla” ilə bağlı iş baxılması üçün Abşeron rayon Məhkəməsinə göndərilib. 2 aprel tarixində hakim Cəmilə Səfiyevanın sədrliyi ilə işə baxılacaq.
Qeyd edək ki, Azər Vahabzadə qida şirkəti “AZ FP CO LTD” MMC-nin baş icraçı direktorudur.
Qarşı tərəfi dinləməyə hazırıq.