Sahil Babayevə növbəti fakt: 21 baş xəstə heyvan tələf oldu Foto
Icma.az, Hurriyyet portalına istinadən məlumat yayır.
Şəki rayonu, Yeni Çələbixan köçkünlər qəsəbəsində məskunlaşan Abdullayev Əbdül Nurqələm oğlu özünüməşğulluq proqramından yarımayanlardan biridir.
Hurriyyet.az xəbər verir ki, Laçın rayonundan olan Əbdül Abdullayevin sözlərinə görə, ona 21 baş heyvan verilib, lakin hamısı xəstə çıxıb. Vətəndaş bildirir ki, öz cibindən dava-dərmana xərc çəkib, 200 manat məsrəf edib, indi də aptekə borcu qalmaqdadır, amma heyvanlar sağalmayıb. Ona təklif olunub ki, yeni heyvanları alsın, sadəcə, razılaşmayıb. Bilib ki, növbəti dəfə zərərə düşəcək. "Bir dəfə başına gəldi, 200 manat xərcim çıxdı, hələ də aptekin pulunu ödəyə bilməmişəm. Biz kasıb adamlarıq, istədik ki, dövlətin özünüməşğulluq proqramından istifadə etməklə bir gün ağlayaq, müavinətə möhtac olmayacaq. Amma bizə xəstə heyvanlar verildi, nəticəsi də budur. Biz dövlətimizdən kömək gözləyirik".
Qeyd edək ki, əmək və əhalinin sosial müdafiəsi naziri Sahil Babayev özünüməşğulluq proqramı çərçivəsində vətəndaşlara xəstə heyvanlar verilməsi iddialarını bölüşmür. Deputat Siyavuş Novruzov da qeyd etdi ki, heyvanlar xəstədir və ölür. Bunun davamı olaraq, onlarla sübut, şikayət, video müraciət təqdim olunub, amma Sahil Babayevin nazirliyi heç nə olmamış kimi işinə davam etməkdədir.