Salome Zurabişvili nə qanuna, nə də konstitusiyaya hörmət edir Azərbaycanda özəl xəbərlər, araşdırmalar, təhlillər və müsahibələrin tək ünvanı
Icma.az xəbər verir, Azxeber.com saytına əsaslanaraq.
"O, tamamilə nəzarətsiz hərəkət edir və nə qanuna, nə də konstitusiyaya hörmət edir".
AZXEBER.COM xəbər verir ki, bu sözləri Gürcüstanın xarici işlər naziri Maka Boçorişvili Salome Zurabişvilinin yeni seçkilərin təyin edilməsi ilə bağlı dünənki bəyanatına cavab olaraq bildirib.
Onun sözlərinə görə, prezidentin tələbinin heç bir əsası yoxdur:
"Onun xahişinin heç bir legitimliyi ola bilməz, şübhəsiz ki, bunun heç bir əsası yoxdur. Salome Zurabişvilinin Gürcüstanın maraqlarına zidd hərəkət edir. Onun heç bir hüquqa və konstitusiyaya maraqlı olmadığını bilirik. Bunun konstitusiyaya, qanuna və ümumiyyətlə qaydalara ehtiyacı yoxdur. O, tamamilə nəzarətsiz hərəkət edir".
Xatırladaq ki, Salome Zurabişvili dünənki etiraz mitinqində çıxış edərək, yeni seçki tarixini müəyyən etmək məqsədilə müxalifət lideri Bidzina İvanişvili ilə görüşməyə hazır olduğunu bəyan edib.
“Zurabişvili vəzifəsini tərk edəcək” Kobaxidze Azərbaycanda özəl xəbərlər, araşdırmalar, təhlillər və müsahibələrin tək ünvanı
01 Dekabr 2024 15:20
Zurabişvili Tbilisidə parlament binası qarşısında aksiyaçılara qoşulub Azərbaycanda özəl xəbərlər, araşdırmalar, təhlillər və müsahibələrin tək ünvanı