Tiflisdə etirazlar: həbs edilənlər var
Ayna portalından verilən məlumata əsasən, Icma.az bildirir.
Saxlanılanlar arasında partiya sədri də var
Tiflisdə polis parlament binası qarşısında keçirilən aksiyadakı etirazçıları saxlayıb. AYNA.AZ xəbər verir ki, etiraz aksiyasının görüntülərini “Pirveli” TV nümayiş etdirib.
Gürcüstan Daxili İşlər Nazirliyinin məlumatına görə, azı iki nəfər inzibati xəta ittihamı ilə saxlanılıb. TV-nin hesablamalarına görə, saxlanılanların sayı xeyli çoxdur.
Müxalifətçi Nika Qvaramiya sosial şəbəkədə mitinq zamanı Axali Partiyasının lideri Elene Xoştariyanın da saxlanıldığını bildirib.
Saxlanılanların dəqiq sayı hələlik məlum deyil.
Qeyd edək ki, Tiflisdə etiraz aksiyası Mixail Saakaşvilinin prezidentliyi dövründə baş vermiş cinayətləri araşdıran parlamentin istintaq komissiyasının iclası fonunda başlayıb. Dünən komissiya generalı Mamuka Kuraşvilini 2008-ci il müharibəsi ilə bağlı dindirib. Hərbçinin ünvanına deyilən kobud və təhqiramiz ifadələr çoxlarını hiddətləndirib.
Ötən həftə Gürcüstanda məhkəmə keçmiş Prezident Mixail Saakaşvilini sərhədi qanunsuz keçmək ittihamı ilə daha 4,5 il müddətinə azadlıqdan məhrum edib. Hökmün elanı məhkəmə zalında səs-küyə səbəb olub. Məhkəmə icraçıları sabiq Prezidentin tərəfdarlarını məhkəmə zalından çıxarmağa məcbur olublar. Saakaşvilinin özü prosesdə iştirak etməyib.