Zelenski: Hər gün ABŞ a məlumat ötürürük
GlobalInfo portalından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər yayır.
Ukrayna prezidenti Volodimir Zelenski Rusiyanın Ukraynanın enerji obyektlərinə hücumları fonunda ABŞ-ın sanksiya təzyiqini artıracağına ümid etdiyini bildirib.
Globalinfo.az xəbər verir ki, bu barədə o, Almaniyanın xarici işlər naziri Annalena Berbokla görüşü zamanı jurnalistlərə açıqlamasında deyib.
“Düşünürəm ki, biz sanksiya təzyiqinin artırılması mərhələsinə çatmışıq. Rusiya ABŞ-a verdiyi vədi pozur”, – Ukrayna Prezidenti qeyd edib.
Bundan başqa, Zelenski Ukraynanın hər gün ABŞ-a Rusiyanın enerji obyektlərinə hücumları dayandırmaq barədə əldə olunan razılaşmaları pozması ilə bağlı məlumat ötürdüyünü də vurğulayıb.
“Bizim üçün güclü addımların atılması vacibdir. Bütün strateji tərəfdaşlarımıza hörmətlə yanaşırıq, lakin sözlər kifayət etmir. Sanksiyalar bizim üçün çox önəmlidir, çünki biz ABŞ-la razılaşdırdıqlarımızı yerinə yetiririk, Rusiya isə öz öhdəliklərinə əməl etmir”, – deyə Zelenski əlavə edib.