futbolpress-az saytından verilən məlumata əsasən, Icma.az məlumatı açıqlayır.
Azərbaycan Premyer Liqasında 28 tur başa çatıb.
Futbolpress.az-ın məlumatına görə, lider “Qarabağ” çempionatda ən çox qol vuran komandadır. Qurban Qurbanovun rəhbərlik etdiyi kollektiv bu görüşlərdə 69 qol vurub. Bu, autsayderlər “Səbail” və “Kəpəz”in vurduğu qolların ümumi cəmindən daha çoxdur. Belə ki, sonuncu pillədə olan “Səbail” 22, 9-cu “Kəpəz” isə 23 qol vurub (ümumilikdə 45). “Qarabağ” eyni zamanda çempionatda ən az qol buraxan komandadır – 17 qol.
“Qarabağ”dan sonra ən çox qol vuran “Zirə”dir. Mövsümün əvvəlində “quru oyunlar”a görə tənqid edilən “qartallar” hazırda 47 qolla ən çox fərqlənənlər sırasında ikincidir. Rəşad Sadıqovun yetirmələri 22 qol buraxıb və komanda buraxılan qollar sayında da ikincidir.
Maraqlı daha bir statistika isə “Sabah”la bağlıdır. “Bayquşlar” Premyer Liqada ən çox heç-heçə edəndir – 15 dəfə. 7 qələbə qazanan və 6 dəfə uduzan “futuristlər” “sülh” sayında rekordçudur.
Premyer Liqada 28 turda ən çox uduzanlar isə “Sumqayıt”, “Kəpəz” və “Səbail”dir. Komandalar müvafiq olaraq 15, 16 və 17 dəfə uduzublar. Ən az qələbə də autsayder “Səbail”dədir – 4 qələbə.