Azər Bağırov: “Çempionatın maraqlı hissəsi qabaqdadır”
Apasport saytından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Misli Premyer Liqasının XXVIII turunun “Kəpəz” - “Səbail” matçından (1:1) sonra meydan sahiblərinin baş məşqçisi Azər Bağırovun mətbuat konfransı keçirilib.
“Maraqlı oyun oldu. İki fərqli hissə izlədik. İlk yarıda daha yaxşı idik. İkinci hissədə sonuncu ötürmələr alınmadı. Heç nədən qol buraxdıq. Bilirdik ki, rəqibin ucaboy futbolçuları var, standart vəziyyətlərdən istifadə edəcəklər. Belə də oldu. Bu gün qələbə qazana bilsəydik, turnir cədvəlində vəziyyətimizi daha da yaxşılaşdıra bilərdik. Çempionatın daha maraqlı hissəsi hələ qabaqdadır”.
- Həmişə turnir cədvəlində rəqibimiz olan komandalarla oyunlarda psixoloji gərginlik olur. Uduzmaq, xal itirmək istəmirsən. Komanda "Neftçi", "Qarabağ", "Sabah"la daha rahat oynayır. Məncə, bu, sırf psixoloji problemdir.
- Sizcə, 8 tura 5 xallıq fərq aradan qalxa bilər?
- Elə də böyük fərq deyil. İki oyun uduzsaq, rəqib isə qələbə qazansa, yerlər dəyişir.
Azərbaycan çempionatlarında yeni rekord Mövsümdə ilk dəfə 17-ci məhsuldar heç-heçə Millimizin üzvü komandasını kubokdan etdi - Ozan Can Kökçü... Vaqif Cavadov: “Futbolçulara özünəinam gəldi”