İmamoğlu ilə bağlı boykot edilən Cem Yılmaz açıqlama yaydı
Yeniavaz saytından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Türkiyədə İstanbul Böyükşəhər Bələdiyyəsinin sədri Əkrəm İmamoğlunun həbsinə reaksiya verməyən məşhurlar boykot edilir. Onlardan biri də məşhur komediya ustası Cem Yılmazdır. Belə ki, İBB sədri Əkrəm İmamoğlunun həbs olunmasından sonra heç bir açıqlama verməyən Cem Yılmaz onu boykot edənlərə “Her şey çok güzel olacak” filminin afişası ilə cavab verib. Yılmaz, “Sən getdiyin yolu mən qayıdıram” yazaraq gənclərə dəstək olduğunu bildirib.
Yeniavaz.com xəbər verir ki, Yılmaz bu barədə sosial şəbəkə hesabında yazıb.
“Sabah bayramdır!
Hər kəsin bayramını təbrik edirəm. İllərdir günlük siyasətlə maraqlanmıram, hansı ki, “siyasəti burax, işinlə məşğul ol” deyilən siyasəti deyirəm. Amma 15-20 ildir ölkəmizdə siyasət, millətə xidmət yarışından daha çox bir-birini yox etmə, təhqir etmə və bezdirmə yarışına çevrilib.
Ölkədə normal bir şey qalmayıb. Yağış yağsa, insanlar mübahisə edərlər ki, sənə yağış yağır, yoxsa mənə. Ramazan ayı camaata müsbət təsir edirdi, illərdir ki, o da yoxdur.
Sabah bayramdır.
Arzum budur ki, küçəyə çıxanların hamısı dinlənsin və dövlət qanunlarda, andlarda deyildiyi kimi millətə xidmət etsin.
Bir neçə məlumat verim, mənim menecerim yoxdur, heç vaxt da olmayıb. Mən 30 ildir vergi ödəyicisiyəm. Maliyyə 20 ildir ki, bir qapıdan təşəkkürnamə verib, o biri qapıdan “kitabını yenidən yoxlayacağıq” deyir. Heç bir problem yoxdur, kaş hamı belə yoxlanılsa.
Mən nə vaxt istəyirəm o vaxt paylaşım edirəm. Mənim düşüncəmdə küçədəki vətəndaşdan heç bir fərqim yoxdur. Olsa olsa “Pikaçu”ya gülməyəcək qədər dərdli ola bilərəm.
Vəziyyətdən razı deyiləm. Ağzıma gələni deməyimi istəyən dəlilər də daxil olmaqla haqqını istəyən hər kəsə haqqının verilməsini istəyirəm.
Məni boykot etmək istəyirsinizsə, kiçik bir məlumat verim. Mən heç nə satmıram, əziz qardaş. Mən sənin qazanmağını istəyirəm. Gəncləri sərbəst burax, abi, həqiqətən ehtiyac yoxdur. Sabah bayramdır”, - C.Yılmaz qeyd edib.