Kelloq Ukraynadakı münaqişənin həlli üçün danışıqlardan kənarlaşdırılıb
Icma.az, Ayna portalına istinadən məlumat verir.
ABŞ administrasiyasında kimin nəyə cavabdeh olduğu aydın deyil
ABŞ Prezidentinin Rusiya və Ukrayna üzrə xüsusi nümayəndəsi Keyt Kelloq Ukrayna münaqişəsinin nizamlanması üzrə danışıqlardan kənarlaşdırılıb. AYNA.AZ xəbər verir ki, bu barədə Amerikanın “Politico” qəzeti Ağ Ev administrasiyasının rəsmilərinə istinadən yazıb.
“Nümunə olaraq, hazırda amerikalılarla ukraynalılar arasında Səudiyyə Ərəbistanında aparılan danışıqları göstərmək olar: Trampın Ukrayna üzrə xüsusi nümayəndəsi niyə Ukrayna ilə danışıqlarda iştirak etmir? – məlumatda qeyd olunub.
Yazıda qeyd edilib ki, problemin həllində ABŞ dövlət katibi Marko Rubio, milli təhlükəsizlik müşaviri Mayk Vals və Yaxın Şərq üzrə nümayəndə Stiv Vitkoff ön plandadır. Eyni zamanda, Kelloqun rolu böyük sual altındadır. Nəticədə, rəsmilər deyiblər ki, hazırda ABŞ administrasiyasında “kimin nəyə cavabdeh olduğu” aydın deyil.