Leyen: Serbiyanın gələcəyi Aİ dədir
Aznews.az saytından verilən məlumata əsasən, Icma.az məlumatı açıqlayır.
Avropa İttifaqı (Aİ) Komissiyasının sədri Ursula fon der Leyen və Avropa İttifaqı Şurasının sədri Antonio Kosta Brüsseldə Serbiya Prezidenti Aleksandr Vuçiç ilə görüşüb.
“SERBİYANIN GƏLƏCƏYİ Aİ-DƏDİR”
Von der Leyen görüşdən sonra sosial şəbəkədə paylaşdığı açıqlamada deyib: "Bu gün Serbiya prezidenti Aleksandar Vuçiç, AB Komissiyasının sədri Antonio Kosta ilə birlikdə mühüm görüş keçirdik. Bu ölkə xüsusilə media azadlığı, korrupsiya ilə mübarizə və seçki islahatları sahələrində Aİ islahatlarını həyata keçirməlidir. Serbiyanın gələcəyi Aİ-dədir " .
Görüşdən sonra mətbuat konfransı keçirən Serbiya prezidenti Vuçiç Brüsseldəki görüşün əsas mövzusunun Serbiyanın Aİ-yə üzvlük prosesi olduğunu bildirib.
Görüş zamanı bölgədəki vəziyyət, iqtisadi şərtlər və Serbiyanın Aİ-yə üzvlük prosesində atması lazım olan addımların da müzakirə edildiyini vurğulayan Vuçiç, "2-ci və 3-cü fəsillərin ilin sonuna qədər açılmasını gözləyirəm ", - deyə qeyd edib.