Millinin futbolçusu: “Məğlubiyyətlə barışa bilmədiyimizi etiraf edirdik”
Icma.az bildirir, futbolpress-az portalına istinadən.
Mert Çelik: “Əgər onlar da danışsa, üzr istəmək istəyərdilər”
Azərbaycan Premyer Liqasının XVIII turunda autsayderlər – “Kəpəz” və “Səbail”in matçı baş tutdu. Oyun 1:1 hesabla başa çatdı.
Dənizçilər”in müdafiəçisi Mert Çelik “Futbolpress.az“a oyun haqda fikirlərini bölüşdü:
– Matça yaxşı başladıq rəqibi analiz etmişdik. Demək olar ki, oyunu biz idarə edirdik. Bir neçə epizod versək də, ümumi olaraq yaxşı oynadığımızı düşünürəm. Yeni baş məşqçimiz gəldi. Onun taktikasına uyğunlaşmağa çalışırıq. Qapımıza bəsit bir qol buraxdıq. Amma qoldan sonra oyuna öz xarakterimizi qoyduq. Qalib gəlməsək də məğlub da olmadıq. Amma bura qalibiyyət üçün gəlmişdik. İnşallah qarşıdakı oyunlarda qələbələr qazanarıq.
– Millidəki oyunundan sonra azarkeşlərdən üzür istəmişdin. Amma komanda yoldaşların belə bir addım atmadılar. Onlar buna görə sənə irad bildirdilər?
– Yox, onlar bu məğlubiyyəti çölə vurmasalar da hamısı çox pis oldu. Həqiqətən də biz öz aramızda danışanda da məğlubiyyətlə barışa bilmədiyimizi etiraf edirdik. Matçdan sonra əksəriyyəti üzgün olur və danışmaq istəmir. Ancaq əmin olun ki, hamısı çox pis olmuşdu. Sadəcə bunu mətbuata dilə gətirib demirdilər. Əgər onlar da danışsa, üzr istəmək istəyərdilər.
– Növbəti oyun “Turan Tovuz”la olacaq. Həmin oyun haqqında nə düşünürsən?
– Həmin oyuna da qalib gəlmək üçün çıxacağıq. Taktikamıza sadiq qalıb, oyun planımızı genişləndirərək, qarşımızdakı oyunda yaxşı nəticə əldə edib sonuncu sıradakı yerimizdən qurtulmaq istəyirik. Son 8 turumuz qalıb və bu oyunların hamısı bizim üçün finala bərabər matçlar olacaq. Önümüzdəki “Turan Tovuz”la oynayacağımız matç da final kimidir. Həmin finalı qazanıb bizə yaraşmıyan bu yerdən yüksək pillələrə çıxmaq istəyirik.