Serdal Adalı: “TFF və MHK prezidentləri istefa verməlidir”
Daha əvvəl xəbər verdiyimiz kimi, "Beşiktaş" - "Qalatasaray" matçının hakimi təyin olunmuşdu.
Apasport.az xəbər verir ki, "qara qartallar"ın prezidenti Serdal Adalı bir sıra açıqlamalar verib.
Türkiyəli iş adamı bu qərarın düzgün olmadığını, TFF və MHK prezidentlərinin istefa verməli olduğunu dilə gətirib:
"Bu həftə sonu evimizdə “Qalatasaray”la qarşılaşacağıq. Bu oyunla bağlı olaraq xarici hakim tələbi irəli sürmüşdük. Əgər ölkəmizdə derbiləri xarici hakimlər idarə edəcəksə, bu, bütün oyunlara şamil edilməli idi. Bərabərlik və ədalət yalnız bu yolla təmin oluna bilərdi. Həmin gün türk hakimlərinə “Siz derbi idarə edəcək səviyyədə deyilsiniz” mesajı verildi. Ədalət çağırışımız, təəssüf ki, cavabsız qaldı. Yerli hakimlərin təyin olunması ilə TFF (Türkiyə Futbol Federasiyası) əzəli rəqiblərimizin oyuncağı olduğunu hər kəsə nümayiş etdirdi. Hakimləri soyunub-geyinmə otağına kilidləyib təhdid edən insanların türk futbolunu idarə etməsini gözləyə bilmərik. TFF artıq etibarlılığını itirmişdir. Hazırkı federasiya rəhbəri dərhal istefa verməlidir. Ədalətə və bərabərliyə xidmət edən, bir qədər olsun şərəf və qürur hissi daşıyan federasiya üzvləri də istefa verməlidir. Bu sistemin içində olmaq istəməyən insanların mövcud olduğuna əminəm. Türk futbolunun heç bir qurumu derbiyə xarici hakim təyin edildikdən sonra buna qarşı lazımi reaksiya göstərmədi. MHK (Mərkəzi Hakimlər Komitəsi) öz hakimlərinə “Siz derbi idarə etməyə qadir deyilsiniz” mesajı verən TFF-yə qarşı heç bir etiraz etmədi. Baş verəcək hər hansı bir səhvin, derbi matçda yaşanacaq hər hansı bir problemin əsas məsuliyyəti TFF-nin üzərinə düşür".
Premyer Liqanı La Liqaya dəyişə bilər “Bavariya”da ciddi İTKİ Qalib gələn baş məşqçini istefaya göndərdilər Argentina Braziliyanı darmadağın etdi Sabiq "Fənərbaxça"lının yeni ünvanı bəlli oldu