Şeytanı “qovmaq” istəyəndə “qonşu” avtomobilini “pis günə” qoyub…
Sia Az portalından alınan məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
…49 yaşlı evsiz kişi “şeytanı qovarkən” binanın önündə dayanan Geely avtomobilini “pis günə” qoyub.
SİA-nın məlumatına görə, qeyd etdiyimiz kimi, evsiz bir şəxs Minskdə metal qırıntılarını toplayıb, təhvil verib və puluna iki şüşə şərab alıb.
…Və gəlin indi onun özünü dinləyək:
…Yankovski küçəsində həyətdə quraşdırılmış zibil qablarının yanında içdim. Və sonra mənə elə gəldi ki, şeytan yaxınlıqda dayanmış Geely avtomobilində oturub. Onu qovmaq qərarına gəldim və şüşəni sındıraraq avtomobilin ön sağ qapısına bir neçə zərbə vurdum
…Maraqlıdır ki, səhəri gün içdiyi şərabın səmini itirən evsiz, günahını tamamilə etiraf edib.
Məlum olub ki, təqsirləndirilən şəxsin daimi yaşayış yeri yoxdur, rəsmi olaraq heç bir yerdə işləmir, əvvəllər 12 dəfə cinayət məsuliyyətinə cəlb olunub.
…Və bu dəfə də məhkəmə onu ictimai asayişi kobud şəkildə pozan və cəmiyyətə açıq-aşkar hörmətsizliyi ifadə edən, başqasının əmlakına ziyan vurmaqla (xuliqanlıq) qəsdən törətməkdə təqsirli bilib.
Nəticədə məhkəmə onu 1 il 6 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edib, təqsirləndirilən şəxs bu cəzanı ciddi rejimli cəzaçəkmə müəssisəsində keçirəcək. O, həmçinin alkoqolizmdən məcburi müalicə almalı və zərər çəkmiş şəxsə dəymiş ziyanı ödəməlidir.