Tailand zəlzələ xəbərdarlığının səviyyəsini endirib
Operativ MM saytından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər verir.
Tailand səlahiyyətliləri zəlzələnin reaksiya səviyyəsini orta miqyaslı fəlakət kimi təsnif edib.
"Operativ Məlumat Mərkəzi-OMM" xəbər verir ki, bu barədə krallığın baş naziri Fetonqtan Şinavatra bildirib.
Vurğulanıb ki, ölkənin daxili işlər naziri xəbərdarlıq səviyyəsini üçdən ikiyə endirib. Bundan başqa zəlzələdən dəyən ziyanın qiymətləndirilməsi Banqkokla yanaşı 18 əyalətdə aparılıb.
Qeyd edək ki, Banqkokda bazar günü baş verən zəlzələ nəticəsində ölənlərin sayı 18-ə çatıb, 76 nəfər hələ də itkin düşüb.
İtkin düşənlərin hamısı Banqkokun şimalındakı Çatuçak rayonunda Baş Auditor İdarəsinin binasının təmirində işləyiblər. Hazırda orada axtarış-xilasetmə əməliyyatı davam etdirilir.
Ölkənin turizm və idman naziri Soravong Thienthong bildirib ki, turistlər həmişə olduğu kimi Tailand ətrafında səyahət edə bilərlər. Onun sözlərinə görə, təhlükəsizlik meyarlarının aydınlaşdırılması üçün yoxlama gözləyən bəzi binalar istisna olmaqla, turistik məkanlar, ticarət mərkəzləri, biznes müəssisələri, otellər və ictimai nəqliyyat adi rejimdə işləyir.