Turizmdə yeni dövr: Qəbələ Abu Dabi reysi bizə nə verəcək?
""Wizzair" hava yolları ilə birbaşa Qəbələ - Abu-Dabi uçuşlarının xəbəri bizi ürəkdən sevindirdi. Çünki, region hava limanlarının istifadəsi, aşağıbüdcəli aviaşirkətlərin regionlarımıza kütləvi uçuşlarına icazə verilməsi, onlara ayrıla biləcək subsidiyalar barədə illərlə yazmışıq və danışmışıq, hətta arzulamışıq".
Ölkə.az xəbər verir ki, bu sözləri turizm eksperti Rəhim Qədirov deyib.
Konkret olaraq Qəbələ - Abu-Dabi reysi bizə nə verəcək?
Ekspertin fikrincə, Qəbələdə yerləşən beynəlxalq hava limanı canlanacaq və işçi sayı artırılacaq. Hər kəsə məlumdur ki, Qəbələ turizm istiqaməti olaraq son bir neçə il əvvəlki illərə nisbətən "çöküş" yaşayırdı. Bu reyslər Qəbələ turizmi üçüm ümid olacaq və yenidən bu destinasiyanı aktuallaşdıracaq.
Hava limanı ətrafında, eyni zamanda rayonda və Qəbələyə yaxın ərazilərdə, o cümlədən, Qəbələ-Bakı yolu üzərində olan iaşə obyektlərində, bazarlarda, mağazalarda və s. canlanma müşahidə olunacaq.
Taksi, transfer həyata keçiriən nəqliyyat şirkətləri, qonaq evləri, hostellər və hotellərin iş yükü və qazancı artacaq. Qəbələdə və ətraf rayonlarda yaşayan bələdçilər üçün yeni imkanlar yaranacaq. Regionlara xarici valyuta axını yaşanacaq. Yerli səyahətsevərlərimiz Abu-Dabiyə daha sərfəli şərtlərlə səfər edə biləcək.
Bu sadaladıqlarımı nəzərə alaraq bu uçuşların Azərbaycan insanı üçün, Qəbələmiz və ətraf rayonlar üçün xeyirli-uğurlu olmasını diləyir, digər beynəlxalq hava limanlarımızda da bu mənzərəni görməyi arzulayıram".