Vətənə ürəkdən bağlı olanlar... FOTO
Icma.az, Hurriyyet portalından verilən məlumatlara əsaslanaraq xəbər verir.
Vətən, torpaq uğrunda ölümdən qorxmadan özünü odun-alovun içinə atıb 44 günə Azərbaycanın yeni, şanlı tarixini yazan  şəhid oğullarını xalq bir an belə unutmur. Masallı Tarix-Diyarşünaslıq Muzeyi və Masallı Dövlət Rəsm Qalereyasının birgə təşkilatçılığı sayəsində baş tutan “Vətəni ürəkdən başlayıb şəhidliklə bitən igidlərimiz” adlı anım tədbiri  də Vətən şəhidləri  polkovnik-leytenant  Ramiz Cəfərov,  Natiq Həşimov və  leytenant Vüsal Məhərrəmovun yubiley günlərinə həsr olunmuşdu.
Təşkilatçı müəssisələrin əməkdaşlarının, Masallı Dövlət Regional Kollecinin müəllim və tələbələrinin qatıldığı tədbirdə əvvəlcə Vətənin azadlığı və ərazi bütövlüyü uğrunda canından keçən şəhidlərin əziz xatirəsi ehtiramla anıldı.
Tədbiri giriş sözü ilə açan muzeyin direktoru, Əməkdar Mədəniyyət işçisi Əntiqə Tağıyeva dedi: - Təcavüzkar  Ermənistanın təxribatlarına cavab olaraq əks hücum zamanı 44 günə Azərbaycan öz ərazi bütövlüyünün bərpa və tarixi yurd yeri Qarabağı işğaldan azad  etdi.    Müharibədə qazanılan möhtəşəm qələbə xalqımızın birliyi, həmrəyliyi, rəşadətli Azərbaycan Ordusunun əsgər və zabitlərinin misilsiz qəhrəmanlığı, əlbəttə, Müzəffər Ali Baş Komandanımızın sərkərdə məharəti, hücum diplomatiyasının və dəmir yumruğunun əzəməti sayəsində oldu.
Sonra muzeyin kiçik elmi işçisi Nazənin Heydərzadə, qalereyanın direktor əvəzi Təhmasib Məcidov Birinci Qarabağ müharibəsi şəhidi Natiq Həşimov, Vətən Müharibəsi şəhidləri Ramiz Cəfərov və Vüsal Məhərrəmov kimi  igidlərin  qısa, lakin şərəfli, hər gənc üçün örnək olan ömür yollardan böyük qürurla söhbət açdılar, eləcə də onların
valideynlərinə ehtiramını ifadə edərək vurğuladılar ki, nə qədər Azərbaycan var, qədirbilən Azərbaycan xalqı var şəhidlərin adları əbədi  qəlblərdə yaşayacaq, xatirələri həmişə  əziz tutulacaq.
Yekunda tədbir iştirakçıları tərəfindən muzeydə şəhidlərə aid eksponatlar nümayiş  edilən bölməyə baxış  oldu və xatirə şəkilləri çəkildi.