Yevlax və Zaqatalada sülh , Difai qalib gəldi
Icma.az bildirir, Footbal-plus portalına istinadən.
Bu gün futbol üzrə ölkə çempionatının 1-ci liqasında millinin oyunlarıyla bağlı fasilə başa çatıb.
Beləliklə, yarışda 3-cü dövrənin matçlarına start verilib.
Tura Zaqatalada start verilib. Bölgənin eyniadlı təmsilçisinin “Qaradağ Lökbatan”la qarşılaşması qolsuz heç-heçə ilə nəticələnib. Növbəti matçda MOİK “Difai”ni qəbul edib. Ağsu təmsilçisi "hərbçilər"in meydanından qələbəylə ayrılıb - 3:1. Günün sonuncu görüşü “Karvan”la “Baku Sportinq” arasında olub. Hərəyə 1 qol vuran komandalar "sülh"ə razı olub - 1:1.
Tura sabah keçiriləcək oyunlarla yekun vurulacaq. Günün birinci matçında “İmişli” “Cəbrayıl”ı qəbul edəcək. Meydan sahibləri rəqibin zəif olmasından istifadə etməyə, bununla ilk “üçlük”də möhkəmlənməyə çalışacaq. Amma 1-ci liqanı tərk etməyə namizədlərdən sayılan Qarabağ təmsilçisinə yuxarıdan aşağı baxmaq olmaz. “Cəbrayıl” xal ehtiyatını artırmaq üçün sona qədər azı “sülh”ə nail olmaq istəyəcək.
Tura “Qəbələ” – “Mingəçevir” matçıyla yekun vurulacaq. İri addımlarla çempionluğa doğru irəliləyən “qırmızı-qaralar” hesabına daha üç xal yazdırmağa yaxındı. Kaxaber Sxadadzenin mövsüm ərzində məğlubiyyət üzü görməyən komandası bu dəfə də sınaqdan üzüağ çıxmağa çalışacaq. “Nur şəhəri”nin təmsilçisinə gəlincə, komanda ardıcıl 5 oyunda qalib gəlib. Bu səbəbdən düşərgədə yüksək əhval-ruhiyyənin hökm sürdüyünə şübhə yoxdu. Füzuli Məmmədovun rəhbərliyi altında 1-ci liqada qalmağa köklənən mingəçevirlilər turnir cədvəlinin yuxarılarına doğru xeyli məsafə qət etdiyindən indi daha arxayındı. Lakin bu, hələ biləyi bükülməyən qəbələlilərin önünə “ağ bayraq” ilə çıxacaqlarını düşünməyə əsas vermir. İstənilən halda, Qəbələdəki matç maraqlı keçəcək.