Aquero: Bu uğursuzluq faciə sayılmamalıdır
Icma.az, Sportal.az portalından verilən məlumatlara əsaslanaraq xəbər verir.
Argentinanın əfsanəvi hücumçusu Serxio Aquero "Mançester Siti"nin bu mövsümdə yaşadığı çətinliklər barədə açıqlama verib.
Sportal.az xəbər verir ki, 2021-ci ildə sağlıq durumuna görə futbolla vidalaşmalı olan 35 yaşlı sabiq forvard hazırda "Şəhərlilər"in 29 oyundan 48 xal toplayaraq Premyer Liqada 5-ci yerdə qərarlaşmasından da söz açıb:
"Əlbəttə, xoş olmayan vəziyyətdir, amma düşünürəm ki, bu, bir gün baş verməli idi. "Mançester Siti" dünyanın ən güclü komandalarından biridir. Böyük komanda üçün uğursuz mövsüm həmişə ağır olur, amma "Mançester Siti" illərdir ardıcıl titullar qazanır. Qvardiolanın etdikləri, onun qazandığı titullar – məncə, bunu daha əvvəl heç kim bacarmayıb.
Bu, artıq böyük bir uğurdur və bunu dəyərləndirməliyik. Çünki adətən, komandalar ilk mövsümlərində, 2-ci və ya 3-cü ildə qazanırlar, sonra isə hər şey istənilən kimi getmir. Amma bu uğursuzluq faciə sayılmamalıdır."
Qeyd edək ki, "şəhərlilər" son illərdə Premyer Liqada və Avropada dominantlıq etsə də, bu mövsüm çempionluq yarışından uzaq düşüb.