Bu komandalar indiyə qədər 11 dəfə üz-üzə gəlib. Bunların 7-də “köhlən atlar”, 2-də “bozqurd” qələbə qazanıb. Topların nisbətində “Qarabağ” öndədi – 24:12.
"Neftçi"nin bu rəqiblə ev oyunlarının balansı: 4:+2=1-1, 4:2.
2014/15 - +:-*; 2023/24 - 1:1, 3:0; 2024/25 – 0:1.
* texniki nəticə top fərqində nəzərə alınmayıb.
Cəzalı: Felipe Santos (Araz-Naxçıvan).
Bakı, “Neftçi Arena”. Saat 16.45.
“Neftçi” “Səbail”i məğlub etməklə fasiləyə yaxşı əhval-ruhiyyədə yollandı. İndiyə qədər itirilən xallar “ağ-qaralar”ın liqa yoluyla avrokuboklara yollanmaq şansını minimuma endirib. Yenə də bakılıların meydana məhz qələbə üçün çıxması vacibdi. Bu, həm də kollektivin “Sabah”la vacib kubok matçından əvvəl fiziki, xüsusilə psixoloji baxımdan daha yaxşı formada olmasına müsbət təsir edəcək. Naxçıvanlılara gəlincə, “qırmızı-ağlar” 3-cü pilləni əldən vermək təhlükəsiylə üz-üzədi. Bu üzdən paytaxt təmsilçisini yenmək, bunun sayəsində xal ehtiyatını artırmaq vacibdi. Hər halda, Elmar Baxşıyevin komandası rəqiblə müqayisədə daha şanslı görünür.
Bu komandalar indiyə qədər 11 dəfə qarşılaşıb. Bunların 4-də naxçıvanlılar, 4-də bakılılar qalib gəlib, 3-də “sülh” qeydə alınıb. Topların nisbətində “Neftçi” öndədi – 22:7.
Sumqayıt – Sabah
“Sumqayıt”ın bu rəqiblə ev oyunlarının balansı: 12:+5=0-8, 9:22.
2018/19 – 0:1, 1:0; 2019/20 – 1:0, 1:2; 2020/21 – 1:2, 0:2; 2021/22 – 2:0, 0:3; 2022/23 – 0:6, 0:4; 2023/24 – 1:0, 1:2; 2024/25 – 1:0.
Sumqayıt, Mehdi Hüseynzadə adına şəhər stadionu. Saat 19.00.
9 oyunluq “qələbə və qol orucu”nu “Kəpəz”i yenməklə açan “Sumqayıt” “Turan Tovuz”a da qalib gəlməklə premyer-liqada qalmaq şansını xeyli artırdı. İndi növbəti qələbəni qazanmaqla ortabablar sırasına qayıtmağın vaxtıdı. Düzdü, turnir cədvəli “Sabah”ın daha güclü olduğunu deyir. Lakin “bayquşlar”ın durumu o qədər də qənaətbəxş deyil. Vasili Berezutskinin komandası liqa yoluyla avrokuboklara yollanmaq istəyirsə, Sumqayıtdan mütləq əlidolu qayıtmalıdı. Masazır təmsilçisi mövsüm ərzində o qədər xal itirib ki, indi hər şey tükdən asılıdı. Qısası, kollektiv hadisələrin axarına öz lehinə müdaxilə edə bilmək üçün qələbəyə möhtacdı.
Bu komandalar indiyə qədər 26 dəfə üz-üzə gəlib. Bunların 14-də 8-də “Sumqayıt”, 14-də “Sabah” qələbə qazanıb, 4-də hərəyə bir xal düşüb. Topların nisbətində “bayquşlar” öndədi – 47:24.