Azər Bağırov: “Bir səhv etdik, o da qol oldu”
Idman.biz saytından alınan məlumatlara görə, Icma.az xəbər verir.
"Yenə də iki fərqli hissə oynadıq”.
İdman.biz xəbər verir ki, bunu Misli Premyer Liqasının XXVIII turunda "Səbail"lə oyundan (1:1) sonra mətbuat konfransında "Kəpəz"in baş məşqçisi Azər Bağırov deyib.
Gəncə təmsilçisinin baş məşqçisi matçı şərh edib. 40 yaşlı mütəxəssis bildirib ki, komandası birinci yarıda daha yaxşı oynayıb: “Fasilədən sonra əks-hücumlarda oyunumuzu qurmaq istədik. Son ötürmələr alınmadı. Heç nədən qol buraxdıq. Rəqibin ucaboy oyunçularla standartda təhlükəli olduğunu bilirdik. Uşaqlara necə demişdik elə də qol buraxdıq. Bu oyunu qələbə ilə başa vura bilsəydik, aramızdakı xal fərqi artacaqdı. Görünən odur ki, asan olmasını istəmirik. Daha maraqlı oyunlar, çempionat qabaqdadır. Xallar qazanmalıyıq. Turnir cədvəlində öz yaxın rəqiblərinlə oynayanda psixoloji gərginlik olur. Sırf o baxımdan uduzmaq, xal itirmək istəmirsən. Nəticədə də belə nəticələr olur. Daha güclü rəqiblərlə komanda asan oynayır”.
Azər Bağırov bu gün səhvlərin minimum olduğunu vurğulayıb: “Bir səhv elədik, o da qol oldu. Futbolçular itirməyə qorxurlar. Son olaraq bizi dəstəkləyən bütün azarkeşlərə təşəkkür edir, hamıya bayram təbriklərimi çatdırıram".