Böyük Britaniya Kralının vəsiyyəti məlum oldu
Icma.az, Olay.az saytına istinadən bildirir.
Bukingem Sarayı, Böyük Britaniya Kralı Çarlz III ölümündən sonra Uilyamdan Kraliça Kamillanın qayğısına qalmasını tələb edib. Buna səbəb isə ötən həftə xərçəngdən əziyyət çəkən III Çarlzın gözlənilmədən xəstəxanaya yerləşdirilməsi olub.
OLAY “RadarOnline” nəşrinə istinadən yazır ki, Karl hətta atasından sonra taxt-taca oturacaq böyük oğlu Uilyam üçün bir neçə göstərişi verib.
Bunlardan biri də Kraliça Kamillanın təhlükəsizliyinin təmin edilməsi, eləcə də sarayın nəzarətinin və pulun ona verilməsi tələbidir.
Bu yolla Karl sevgilisinə hətta ölümündə də hörmətlə yanaşmasını təmin etmək istəyir.
Mənbələr iddia edir ki, Uilyam atasından imtina edə bilməyəcək və buna görə də Kamillanı xüsusilə bəyənməyənlər artıq onun hakimiyyəti tam ələ keçirəcəyini proqnozlaşdırırlar.
Ancaq Harri ilə gələcək kralın onunla istədiyi kimi davranmaq hüququ olacaq. Karl böyük oğluna xeyir-dua verib ki, kiçiyinə layiq olduğu kimi davransın. Lazım gələrsə, Uilyam Harrini əbədi olaraq qova bilər, lakin eyni zamanda o, sadəcə olaraq ögey anasının rahatlığını və təhlükəsizliyini təmin etməyə borcludur.
Mənbə bildirib ki, Harri öz xatirələrində Kamillaya qarşı nifrətini açıq şəkildə ifadə etsə də, Uilyam uzun illər susub.
Ətrafındakıların sözlərinə görə, o, hələ də Kraliça Konsortu valideynlərinin nikahını pozduğuna görə bağışlamayıb, amma təmkinli olmağı öyrənib.
Bununla belə, keçən il Uels şahzadəsi Kamillanın bacısını kral maaşından çıxarıb - ehtimal var ki, buna görə Çarlz arvadının ölümündən sonra onun həyatı ilə əvvəlcədən maraqlanmaq istəyir.
“Uilyam artıq amansızlıq nümayiş etdirir. Təəccüblü deyil ki, Karl oğlunun yeni nizamında Kamillaya çətinliklə yer tapacağından narahatdır”, - deyə mənbə nəşrə vurğulayıb.