“Federasiyanın bizi cərimələməsi normaldı, başa düşürük” “Füzuli”dən reaksiya
Footbal-plus saytına istinadən Icma.az xəbər verir.
Futbol üzrə ölkə çempionatının 18-ci turunda autsayderlərdən “Füzuli” səfərdə “Kür-Araz”la heç-heçə edib – 3:3. AFFA İntizam Komitəsi bu oyuna görə qonaqlara 150 manat cərimə kəsib. Onlar 4 oyunçusu sarı vərəqə ilə cəzalandığına görə 70, adı protokolda olmayan Vasif İsmayılov texniki zonada göründüyünə görə 80 manat ödəməlidi.
“Füzuli”nin meneceri Rəşad Babayev cəzaların haqlı olduğunu etiraf etdi:
“Məlum məsələdi ki, bu mövsüm “Füzuli”nin sponsoru yoxdu. Vasif İsmayılov da klubun təsisçilərindən biridi. Həm mənəvi, həm də maddi dəstəyi həmişə klubun üstündədi. Əlindən gələni edir ki, komanda xallar qazansın, liqada yerini qorusun. Futbola bağlı adamdı, ömrünü futbola həsr edib. Heyətimiz çox məhduddu. Oyunun əvvəlində müdafiəçimiz zədələndi. Həyəcanını boğa bilməyən Vasif bəy texniki zonaya düşdü. Çünki bir oyunçumuzun zədələnməsi bizə ciddi problem yarada bilər. Həmin anlar kadra düşüb və buna görə cəriməyə məruz qalmışıq. Belə şeylər futbolda olur. Güman edirik ki, bir də belə hadisələrlə qarşılaşmarıq. Federasiyanın bizi cərimələməsi normaldı, başa düşürük”.