Gürcüstanda müxalifət qalib gəlməyəcək Kobaxidze
Icma.az, Gununsesi portalına istinadən məlumat verir.
“Təbii ki, radikal müxalifət, o cümlədən Salome Zurabişvili heç bir ciddi plan təklif edə bilməyəcək, dekabrın 29-da o, postunu tərk etməlidir, görək həyatına harda, dəmir barmaqlıqlar arxasında, yoxsa azadlıqda davam edəcək”?
Gununsesi.info  xəbər verir ki, bunu Gürcüstanın baş naziri İrakli Kobaxidze mətbuat konfransında bildirib.
Onun sözlərinə görə, Salome Zurabişvilinin səlahiyyət müddətinə bir həftəsi qalmayıb, ona görə də bu həftə ərzində heç nə edə bilməyəcək: “Düzdür, bəzi avropalı siyasətçilər və rəsmilər dekabrın 29-na qədər çox şeylərin baş verə biləcəyini deyirlər, amma mən sizi əmin edirəm ki, dekabrın 29-dan əvvəl xüsusi bir şey olmayacaq. Gürcüstanda “Dərin Dövlət” qalib gəlməyəcək, radikal müxalifət qalib gəlməyəcək. Müvafiq olaraq, radikal müxalifət, o cümlədən Salome Zurabişvili tərəfindən ciddi plan təqdim edilməyəcək. 29-da o istefa verməli olacaq, görəcəyik ki, o, dəmir barmaqlıqlar arxasında, yoxsa azadlıqda həyatını harda davam etdirəcək. Düşünürəm ki, o, Cinayət Məcəlləsini pozmamaq üçün kifayət qədər müdrik olacaq”.