Kadi Braziliyadan özəl məşqçi çağırdı Qarabağ detalları açıqladı
Footbal-plus portalından verilən məlumata görə, Icma.az xəbər yayır.
"Qarabağ"ın futbolçusu Kadi Borges əvvəlki formasını bərpa etmək məqsədilə fərdi məşqlərə başlayıb. Futbolçu Braziliyadan dəvət etdiyi tanınmış performans məşqçisi Lukas Karvalyonun rəhbərliyi altında çalışır.
Mövzu haqda daha ətraflı məlumat almaq məqsədilə "Qarabağ"ın mətbuat xidmətinin rəhbəri Anar Hacıyevlə əlaqə saxladıq. Onun "Football-plus.az"a söylədikləri:
"Dünya futbolunda da bu təcrübədən istifadə olunur. Bir çox oyunçunun fərdi fizioterapevti və məşqçisi var. Kadi də məhz bu sistemlə çalışır. "Ferentsvaroş"da çıxış etdiyi vaxt da bəzi dövrlərdə fərdi məşqçilərlə çalışıb. Komandamızın başqa futbolçularında da belə hallara rast gəlinib. Həmin məşqçilər müəyyən dövrlərdə oyunçularla işləyir və məsələyə daha dərindən yanaşa bilirlər, fərqli proqramlar vasitəsilə iş görürlər. Nəticədə futbolçunun daha yaxşı səviyyəyə çatmasına dəstək olurlar".
Maraq üçün qeyd edək ki, Karvalyo Kadiyə əvvəlki klubları "Krasnodar" və "Ferentsvaroş"da da fərdi məşqlər keçib.