Kamran İsmayılov problemi etiraf etdi, səbəbi demədi
Footbal-plus saytından alınan məlumatlara görə, Icma.az xəbər verir.
Misli premyer-liqasının 26-cı turu çərçivəsində keçirilən “Şamaxı” – “Sabah” matçını “şirlər”in maraq dairəsində olan Kollin Andersonun tribunadan izlədiyini xəbər vermişdik.
Amma sonuncu dəfə İraqda “Erbil”in formasını geymiş yamaykalı hücumçunun sənədlərində problem olduğuna görə keçid baş tutmayıb. Futbolçu hətta tibbi baxışdan da keçibmiş.
Sənəd problemi ilə bağlı bilgi almaq üçün “Şamaxı”nın idman direktoru Kamran İsmayılovla əlaqə saxladıq:
“Heç vaxt Kollin Andersonu transfer etmək fikrimizin olduğu ilə bağlı açıqlama verməmişəm. Əvvəl bütün məsələləri həll edirik. Futbolçunun gəlməsi, viza məsələsi, tibbi baxışı var. Hər şey müsbət alınandan sonra futbolçu ilə anlaşdığımızı ictimaiyyətə açıqlayırıq. Mətbuatda bu barədə yazılar dərc olunmuşdu. Belə bir fikir var idi. Heç yerdə deməmişəm ki, Andersonun sənədlərində problem çıxdı, bu səbəbdən keçid baş tutmadı. Futbolçunu komandamıza qoşmaq istəyirdik. Amma son anda vaz keçdik. Səbəbini açıqlaya bilməyəcəm. Tibbi baxışdan keçmədi, yoxsa maliyyədə razılaşmadıq – bu haqda açıqlama verə bilməyəcəm”.