Kiyevdə Ramazan ayı münasibətilə iftar süfrəsi verilib FOTOLAR
Azpolitika.az saytından əldə olunan məlumata görə, Icma.az məlumat yayır.
Kiyevdə müqəddəs Ramazan ayı münasibətilə iftar süfrəsi verilib.
"AzPolitika" xəbər verir ki, mərasim "Ukrayna-Azərbaycan Müharibə Döyüşçüləri Qardaşlıq Cəmiyyəti"-nin təşkilatçılığıyla "Bakinskiy Veçir” restoranında baş tutub.
İftar süfrəsində Kırımtatar Türklərinin öndəri Mustafa Cəmil Kırımoğlu, Kırımtatar Məclis başqanı Refat Çubarov, Ukrayna Ali Radasının deputatları- Anatoliy Ostapenko, Boqdan Matkivskiy, Ukrayna Müdafiə Nazirliyi Baş Qərargahının zabitləri, siyasi disident Nəriman Cəlalov, Ukraynada döyüşən gürcü və çeçen batalyon komandirləri, Ukrayna tərəfdən döyüşən azərbaycanlı əsgər və zabitlər iştirak edib.
Tədbiri giriş sözüylə açan "Ukrayna-Azərbaycan Müharibə Döyüşçüləri Qardaşlıq Cəmiyyəti"-nin sədri Vidadi İsrafilov dəvəti qəbul edən və iştirak edən hər kəsi salamlayıb.
Daha sonra o, Ukraynanın ağır və şərəfli günlərində burada yaşayan digər xalqların nümayəndələrinin Rusiya işğalına qarşı birlik və həmrəyliyini yüksək qiymətləndirdiyini bildirib.
"Belə tədbirlər bizi daha sıx, həmrəy və güclü edir",-deyə o, qeyd edib.
Ardınca tədbirdə çıxış edən Krım Türklərinin öndəri Mustafa Cəmil Krımoğlu Ukraynanın işğal altındakı torpaqlarının azad olunmasını arzuladığını bildirib. Həmçinin digər çıxış edənlər də tədbirin təşkilində və həyata keçirilməsində zəhməti olan hər kəsə təşəkkürlərini bildirdilər, Ukraynaya qələbə arzuladılar.
Tədbirin sonunda Ukrayna Milli Qvardiyası komandanlığı tərəfindən çeçen legionu komandirləri və “Kırımtatar Məclisi” müharibə dövründə göstərdikləri xidmətə görə fəxri fərmanla təltif edildilər.
"AzPolitika.info"