Cebheinfo saytından əldə olunan məlumata görə, Icma.az məlumat yayır.
Müqəddəs Taxt-Tacın dövlət katibi kardinal Pietro Parolin xəstəxanadan buraxılan və sağalma dövründə olan katoliklərin ruhani lideri və Vatikanda Katolik Kilsəsinin rəhbəri Papa Fransiskin əvvəlki kimi olmasa da, idarəyə qayıdacağını bildirib.
"Cebheinfo.az" xəbər verir ki, Pietro Parolin fevralın 14-də ağır bronxit səbəbiylə Romadakı Gemelli xəstəxanasına yerləşdirilən, ikitərəfli sətəlcəm diaqnozu ilə 38 gün müalicə alan və martın 23-də tam sağaldığı üçün evə buraxılan Papanın vəziyyəti ilə bağlı jurnalistlərə açıqlama verib.
“Mən davamlı olaraq Papa üçün “tam sağalması və kilsənin rəhbərliyinə qayıtması üçün dua edirəm” mesajları alıram. Bəlkə də əvvəlki kimi deyil, fərqli yollar tapmalı olacağıq, amma düşünürəm ki, o, bunu edə bilər” , - deyə Parolin bildirib.
Parolin beynəlxalq gündəmdəki məsələlərə də toxunub və Ukraynada atəşkəslə bağlı həqiqətən müsbət nəticələrin əldə olunacağına ümid etdiyini bildirib.
Parolin həmçinin Qəzzada müvəqqəti atəşkəsin pozulmasından məyus olduğunu gizlətməyib, lakin həm İsraili, həm də HƏMAS-ı mülayim olmağa və problemi silaha əl atmadan həll etməyə çağırıb.