Qadın əvvəlcə rəfiqəsinin sevgilisini polisə şikayət etdi, sonra onu döydü HÖKM
Icma.az xəbər verir, Pravda.az saytına əsaslanaraq.
Abşeron Rayon Məhkəməsində qəsdən sağlamlığa az ağır zərər vurmada təqsirləndirilən Pəri Qardaşovanın (şərti) cinayət işi üzrə məhkəmə istintaqı yekunlaşıb.
Pravda.az-ın əldə etdiyi məlumata görə, hakim Firuzə Kərimovanın sədrliyi ilə keçirilən prosesdə hökm oxunub.
Məhkəmənin hökmü ilə qazancından 15% dövlət nəfinə tutulmaqla o, 1 il 8 ay müddətinə islah işləri cəzasına məhkum edilib.
İttihama görə, hadisə 03 fevral 2025-ci il saat 20 radələrində Abşeron rayonu ərazisində qeydə alınıb.
Belə ki, həmin gün Pəri Qardaşova rəfiqəsi, zərərçəkmiş Gülnar İsmayılovanın (şərti) yaşadığı ünvana qonaq gedib. O, daha əvvəl zərərçəkmişin sevgilisini onu sosial şəbəkədə təhqir edib hədələməsi ilə bağlı DİN-in “102” xidməti və Abşeron Rayon Polis İdarəsinə şikayət edib. Bununla əlaqədar olaraq Pəri ilə Gülnar arasında mübahisə yaranıb. Zərərçəkmiş sevgilisini müdafiə edərək ondan həmin şikayətini geri götürməsini tələb edib. Bu zaman təqsirləndirilən şəxs əsəbiləşib, onun üzərinə hücum edib qəsdən əvvəlcə əli (sillə) ilə rəfiqəsinin sifət nahiyəsindən vurub, ardınca əlləri ilə saç və qolundan tutub itələyərək yerə yıxıb. Daha sonra Pəri yerə yıxılan Gülnarın bədəninin müxtəlif nahiyələrinə əlləri ilə zərbələr endirərək onun sağlamlığına qəsdən az ağır zərər vurub.
Hadisədən sonra Pəri Qardaşova saxlanılıb və onun barəsində Cinayət Məcəlləsinin 127.1-ci (qəsdən sağlamlığa az ağır zərər vurma) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.