Tanışına telefon üstündə bıçaqla xəsarət yetirən şəxslə bağlı QƏRAR
Icma.az xəbər verir, Pravda.az saytına əsaslanaraq.
Ali Məhkəmədə qəsdən sağlamlığa yüngül zərər vurmada təqsirləndirilən H.Əliyarovun barəsindəki qərardan dövlət ittihamçısı tərəfindən verilən kassasiya protesti üzrə məhkəmə iclası başa çatıb.
Qərara əsasən, kassasiya protesti təmin edilməyib.
İttihama görə, hadisə 4 dekabr 2023-cü il tarixdə Yasamal rayonu ərazisində qeydə alınıb.
Belə ki, o, tanışı, zərərçəkmiş Q.Q. (şərti) ilə mobil telefonu gec geri qaytarması üstündə mübahisə edib. Bu zaman təqsirləndirilən şəxs zərərçəkmiş şəxsin ünvanına nalayiq ifadələr işlədib. Sonra H.Əliyarov bıçağın tiyəsi ilə Q.Q.-nin boyun və çənə nahiyələrinə bir neçə dəfə qəsdən vuraraq ona xəsarət yetirib.
Hadisədən sonra H.Əliyarov saxlanılıb və barəsində Cinayət Məcəlləsinin 221.3-cü (xuliqanlıq) maddəsi ilə ittiham irəli sürülüb.
Yasamal Rayon Məhkəməsinin hökmü ilə onun cinayət əməli Cinayət Məcəlləsinin 221.3-cü maddəsindən həmin Məcəllənin 128-ci (qəsdən sağlamlığa yüngül zərər vurma) maddəsinə tövsif edilib H.Əliyarov 9 ay müddətinə azadlıqdan məhrum edilib. Hökmdən dövlət ittihamçısı apellyasiya protesti və təqsirləndirilən şəxs apellyasiya şikayəti verib. Bakı Apellyasiya Məhkəməsinin qərarı ilə apellyasiya şikayəti və apellyasiya protesti təmin edilmədən, hökm dəyişdirilmədən saxlanılıb. Daha sonra dövlət ittihamçısı kassasiya protesti ilə Ali Məhkəməyə müraciət etmişdi.