Tramp: “Qrenlandiya bizim olacaq”
ABŞ Prezidenti Donald Tramp hesab edir ki, gələcəkdə Qrenlandiya “Birləşmiş Ştatların elementlərindən birinə” çevrilə bilər.
Ağ Evdə hökumətin iclasından sonra jurnalistlər Prezidentdən ABŞ vitse-prezidentinin xanımı Uşa Vensin başçılıq etdiyi Amerika nümayəndə heyətinin Qrenlandiyaya planlaşdırılan səfərinin şərhini xahiş ediblər.
“Cebheinfo.az” xəbər verir ki, Tramp “O, çox gözəl xanımdır və Qrenlandiya anlayışını bəyənir, ona görə də ora gedir. Mən inanıram ki, ABŞ dövlət katibi Marko Rubio və başqaları ora gedirlər. Ancaq bizi dəvət etdilər və Qrenlandiya sakinləri bu ideyanı çox bəyəndilər, çünki onlar bir növ tərk edildilər, bilirsiniz, yaxşı rəftar etmədilər, onlara baxmadılar",-deyib.
“Məncə, Qrenlandiya bizim gələcəyimizdə ola biləcək bir şeydir. Məncə, bu, beynəlxalq təhlükəsizlik baxımından vacibdir. Qrenlandiya ətrafındakı gəmilərə baxsanız, Rusiya orada var, Çin var, çoxlu müxtəlif insanlar və çoxlu müxtəlif yerlər var və bu belə davam edə bilməz. Bu davam edə bilməz. Mən bəyanat verəcəyəm ki, bu baş verməyəcək",- deyə Tramp fikrini yekunlaşdırıb.