“Allahdan ölkəmizi hər cür bəladan, qarışıqlıqdan, gərginlikdən qorumasını diləyirəm” Ərdoğan
Icma.az, Yeniavaz portalından verilən məlumatlara əsaslanaraq xəbər verir.
“Əziz yol yoldaşlarım, İstanbulda aparılan rüşvət, korrupsiya və terror araşdırmalarını diqqətlə izləyirik”.
xəbər verir ki, bunu Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğan Razaman bayramı münasibətilə Ədalət və İnkişaf Partiyasının (AKP) təşkilatlarına ünvanladığı təbrikdə bildirib.
“İstintaq irəlilədikcə və dərinləşdikcə, bələdiyyələri osminoqlar kimi əhatə edən cinayətkar təşkilatın qollarının hara uzandığı üzə çıxacaq. Ramazan ayının son 10 günündə baş verənlər, küçə terroru soyğunçuluğu ört-basdır etməkdən başqa bir şey deyil. Məhkəmə üzvlərimizi ailələri və uşaqları ilə təhdid edərək təsir altına almağa çalışmaları bu günə qədər nəticəsiz qalıb.
Millətimiz uzaqgörənliklə tələni gördü təxribatçıların təxribatlarına inanmadılar. Bu münasibətlə vəzifələrini böyük fədakarlıqla, səbirlə və soyuqqanlılıqla yerinə yetirən hüquq-mühafizə qüvvələrimizi təbrik edirəm.
Gənclərimiz başqa olmaqla marjinal təşkilatların təhriklərinə qapılmayan millətimin bütün fərdlərinə minnətdarlığımı bildirirəm. Allahdan ölkəmizi hər cür bəladan, qarışıqlıqdan, gərginlikdən qorumasını diləyirəm”, - Ərdoğan qeyd edib.
Məlumat üçün bildirək ki, 29 martda İstanbulun Maltepe rayonunda Əkrəm İmamoğluya dəstək mitinqi keçirilib. Cümhuriyyət Xalq Partiyasının (CHP) sədri Özgür Özəlin sözlərinə görə, mitinqdə 2,2 milyon nəfər iştirak edib.