“Baş məşqçilər danışanda bir az da futbolçuları barədə danışsınlar” Samir Abasova etiraz
Icma.az, Footbal-plus portalına istinadən məlumat yayır.
28-ci turun ikinci qarşılaşmasında “Neftçi” “Araz-Naxçıvan”ı qəbul edib. İlk 6 dəqiqədə vurulan qarşılıqlı qollar nəticəni həll edib (1:1).
Birinci hissədə temp müəyyən qədər yüksək olsa da, ikinci hissədə aşağı düşdü. “Neftçi”nin baş məşqçisi Samir Abasov və azarkeşləri buna görə baş hakim İnqilab Məmmədovu qınadı.
İnqilab Məmmədovun idarəçiliyi ilə bağlı veteran hakim Fariz Yusifovla danışdıq:
“Baxımlı oyun olmadı. Matçın əvvəlində iki qol vurulanda məhsuldar oyun olacağını düşündüm. “Araz” həvəsli oynayırdı, qalib gəlmək istəyirdi. Vaxt keçdikcə futbolçular bir-birindən ehtiyatlanmağa başladı. Xüsusən də “Neftçi” futbolçuları. Yəqin ki, fikirlərini kuboka yönəldiblər, ona görə. Belə hallar olanda bəzi məşqçilərimiz bilmir səmti hansı tərəfə atsın, bu da gəlir hakimlərimizin başında çatlayıb. İnqilab təcrübəli hakimdi, bizim vaxtımızda hakimliyə başlayıb. Savadı da, bacarığı da göz qabağındadı. Baş məşqçilər danışanda bir az da futbolçuları barədə danışsınlar, epizodlara baxsınlar, sonra nəsə deyərlər. Baş məşqçilərə sözum odu ki, oyun necə olursa, hakimlər də elə olur”.