Baxşıyev: “Hər iki komanda ehtiyat edirdi”
Azərbaycan Premyer Liqasının XXVIII turunda keçirilən “Neftçi” – “Araz-Naxçıvan” (1:1) matçından sonra qonaq komandanın baş məşqçisi Elmar Baxşıyev jurnalistlərin suallarını cavablandırıb.
Futbolpress.az xəbər verir ki, mütəxəssis əvvəlcə oyunla bağlı fikirlərini bölüşüb:
– Gərgin oyuna şahidlik etdik. Hər iki komanda yaxşı mübarizə apardı. Futbolçularım komanda şəklində yaxşı iş gördülər. Qələbə də qazana bilərdik. Uda da bilərdik, uduzmaq təhlükəsi də var idi. Bir xal da bu oyun üçün önəmli idi. Komandama təşəkkür edirəm. Qarşıdakı matçlara hazırlaşacağıq.
– Necə gərgin oyun keçdisə, “Araz-Naxçıvan”ın ifasında təhlükəli epizodlar görmədik. Sanki meydana bir xal üçün çıxmışdız…
– Siz görməyə bilərsiz. Biz fərqli görürürk. “Neftçi” yaxş təşkilatlanmış komandadır. Nə gözləyirsiz? Biz oynayaq, “Neftçi” baxsın? Onlar planlı şəkildə bizə təzyiq göstərdilər. Hər iki komanda ehtiyat edirdi.
– “Qarabağ”la kubok oyununu düşünürdüz?
– Bizim bu gün qənaətli şəkildə oynadığımızı düşünürsüzə… Biz “Neftçi” ilə matça da maksimum nəticə üçün çıxmışdıq. Başa düşürük ki, üç gündən bir oynayırıq. Heyətdə 4-5 futbolçunun olmaması da sıxıntı yaradır. Qış fasiləsindən sonra zədəli futbolçuların sayı çoxdur. O da nə ilə bağlıdır, biz bilirik. Bizə aid olan məsələdir. Komandam bərkdir, kubokda və çempionatda iddiasını ortaya qoyacaq.