CHP İmamoğlu üçün meydana 2,2 milyon insanı topladı. VİDEO
Icma.az, Bakupost portalından verilən məlumatlara əsaslanaraq xəbər verir.
CHP, Istanbul bələdiyyə basqanı və prezidentliyə namizəd Əkrəm Imamoglunun həbsinə etiraz etmək və erkən secki cagırıßı ucun bu gun Maltəpədə izdihamlı mitinq kecirib.
Bakupost.az xəbər verir ki, mitinqdə xalqa muracit edən CHP lideri Ozgur Ozal Maltəpədəki aksiyaya 2,2 milyon insanın qatıldıgını bildirib.
Yerli vaxtla saat 13.00-da baslayan mitinqə Əkrəm İmamoglunun xanımı Dilək İmamoglu, ogulları Səlim və Səmih, atası Həsən İmamoglu, anası Həvva İmamoglu və bacısı Neslihan Yakubcebioglu da qatılıblar.
Aksiyadan ğörüntülərı təqdim edirik:
Bugün 2,2 milyon yurttaşımız sel olup Maltepe meydanından taştı. Bayram arefesinde, adalet için, iradesine sahip çıkmak için meydanları dolduran tüm yurttaşlarımıza teşekkür ediyorum.
— Özgür Özel (@eczozgurozel) March 29, 2025
Bu daha başlangıç. Bundan sonra her hafta sonu bir ilde, her çarşamba İstanbul’un bir ilçesinde… pic.twitter.com/BLChESJZlN