“Həm Sumqayıt , həm də Sabah klubuna təşəkkür edirik ki…” AFFA dan açıqlama
Icma.az, Footbal-plus portalına istinadən məlumatı açıqlayır.
Yığmamız bayram günlərində iki yoldaşlıq oyunu keçirdi. Komanda tarixində ilk dəfə Sumqayıtda və Masazırda meydana çıxdı.
Bəs bu stadionlar yığmanın oyununun təşkilatçılığı baxımdan nə dərəcədə münasib oldu, hansısa texniki problemlə üzləşmədiz ki? Bu sualı AFFA-nın Mətbuat və İctimaiyyətlə Əlaqələr departamentinin rəhbəri Elnur Məmmədliyə ünvanladıq:
“Xeyr, heç bir texniki problem olmadı. Həm "Sumqayıt", həm də "Sabah" klubuna təşəkkür edirik ki, millimizin oyunlarının təşkili üçün bizə əllərindən gələn köməyi göstərdilər. Yığma tarixində ilk dəfə Sumqayıtda oyuna çıxdı. Bu da, əlbəttə, yerli publika üçün bayram ab-havası yaradırdı. Təəssüf ki, nəticə sevindirici olmadı. Eyni sözləri "Bank Respublika Arena" haqda da demək olar. Millimiz ilk dəfə Masazırda oyun keçirdi. Bu da həmin qəsəbənin sakinlərinə yığmanı yaxından izləmək imkanı yaratdı”.