Hökumət: İsrail Qəzzada aclıq böhranını dərinləşdirir
Turkstan.az portalından verilən məlumata əsasən, Icma.az bildirir.
Qəzza hökuməti bildirib ki, İsrail zolağa humanitar yardım və yanacağın girişini əngəlləyib və nəticədə bütün çörək zavodları bağlanıb və regionda aclıq böhranı dərinləşib.
Turkustan.az xəbər verir ki, hökumətin Qəzzadakı media bürosunun yaydığı bəyanatda deyilir: "İsrail işğalçı qüvvələri Qəzzada olan 2 milyon 400 min fələstinliyə qarşı yeni cinayət törədib. Bir ay ərzində un, humanitar yardım və yanacağın ölkəyə girişini əngəlləyərək bütün çörəkbişirmə müəssisələrini tamamilə bağlayıb və aclıq böhranını dərinləşdiriblər. Bu vəziyyət mülki əhalinin həyatı üçün ciddi təhlükə yaradır".
Bəyanatda İsrail və ABŞ administrasiyasının “bu dəhşətli cinayətə görə tam məsuliyyət daşıdığı” vurğulanıb və beynəlxalq ictimaiyyət və Birləşmiş Millətlər Təşkilatını (BMT) bu cinayətləri dayandırmaq üçün təcili müdaxilə etməyə çağırıb.