Milan ın durumu komandanın əfsanəsini narahat edir
Icma.az, Footbal-plus portalına istinadən məlumat yayır.
''Milan'' üçün mövsüm heç də uğurlu keçmir.
Baxmayaraq ki, komanda yanvarda sürpriz şəkildə İtaliya superkubokunu qazandı. ''Rossonyerlər'' artıq Çempionlar Liqasında mübarizəni dayandırıblar. A seriyasında isə komanda sona 9 tur qalmış 9-cu pillədədi və ÇL zonasından 6 xal geridədi.
''Milan''ın zəif nəticələri bu klubun və Niderland futbolunun əfsanələrindən olan Ruud Qulliti də narahat edir. Hazırda şərhçi kimi çalışan 62 yaşlı Qullit ''Milan''ın indiki durumunu müzakirə edərkən bunları deyib:
''Milan'' və ''Çelsi'' hazırda qeyri-sabitlik baxımından müəyyən mənada bir-birinə bənzəyir. İkisinin də nəticələrindən baş açmaq olmur. Düzünü desəm, ''Milan''ın hansı tərzdə oynadığını və ya oynamaq istədiyini anlamıram. Onlar heç cür özləri üçün düzgün olan inkişaf xəttini yaxalaya bilmirlər. Kağız üzərində heyət güclü görünür. Üstəlik qışda komanda bir qədər də gücləndi. Hələ superkuboku da qazandılar. Düşünmək olardı ki, bu uğurdan sonra bütün problemlər yoluna qoyulacaq. Amma reallıqda tam əksinə oldu. Həmin zəfər ''Milan''ın özünəinamını artırmadı. Ona görə də ilk dövrə ilə müqayisədə heç bir irəliləyiş görmürük. ÇL-dən kənar qalmaq komanda üçün faciəyə bərabər olacaq. Bu hədəf çətin görünsə də, mümkünsüz deyil. Sadəcə hər kəs meydanda canını qoymalıdı. Hələ də ÇL-ə vəsiqə qazanmağın mümkün olduğunu düşünürəm''.